У Лондоні згадують Тарковських

Фестиваль, присвячений 100-річчю з дня народження поета Арсенія Тарковського і 75-річчю з дня народження режисера Андрія Тарковського, почався в Лондоні.

Фестиваль, що триватиме до середини грудня, розпочався з фотовиставки пам'яті Тарковських.

Епіграфом до фестивалю його організатори взяли слова знаменитого режисера Інґмара Берґмана: "Тарковський для мене - найвеличніший, він винайшов нову мову, співзвучну самій природі кіно, здатний уловлювати життя як віддзеркалення, життя як сон".

5 грудня в російському культурному центрі "Пушкінський дім" пройде вечір, присвячений поезії Арсенія Тарковського. У ньому, як обіцяють організатори, візьме участь ціле "сузір’я" британських поетів і перекладачів. Наступного дня присутні зможуть ушанувати пам'ять Андрія Тарковського. В обох вечорах візьме участь Марина Тарковська, сестра Андрія й дочка Арсенія.

Одна з організаторів фестивалю, Лейла Александер-Гаррет, своєю чергою, поділиться спогадами про те, як вона працювала разом з Андрієм Тарковським над його останнім фільмом "Жертвопринесення", що згодом отримав спеціальний приз Каннського кінофестивалю.

"Жертвопринесення" стане одним із семи фільмів режисера, показаних у межах фестивалю, разом із п'єсою "Одна літня ніч в Швеції", поставленою шведським режисером Ерландом Йозефсоном, і кількома документальними фільмами про його творчість. Серед документальних фільмів є й один російський - "Московська елегія" Олександра Сокурова.

Під час спеціальних майстер-класів британські студенти дізнаються про внесок Андрія Тарковського в світовий кінематограф.

Після закінчення фестивалю фільм "Жертвопринесення" покажуть ще в шести британських містах - Оксфорді, Кембріджі, Бристолі, Манчестері, Единбурґу та Ґлазґо, а також у столиці Ірландії Дубліні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: