У Москві поховали Андрія Вознесенського
Поет Андрій Вознесенський похований 4 червня в Москві на Новодівичому кладовищі - поряд з могилами батька і матері.
Похорон Вознесенського / © AFP
У Москві на Новодівичому кладовищі поховали легендарного поета-шістдесятника Андрія Вознесенського.
Раніше в Центральному будинку літераторів відбулася громадянська панахида по Вознесенському. Попрощатися з поетом прийшли тисячі людей, серед яких були спецпредставник президента РФ з міжнародного культурного співробітництва Михайло Швидкой, письменник Володимир Войнович, директор ДМІІ імені Пушкіна Ірина Антонова, поети Євген Євтушенко, Олеся Миколаєва, Володимир Вишневський, Юрій Кублановський, Андрій Деменьтьєв, Євген Рейн , режисери Олег Табаков, Марк Захаров, керівник "Росдруку" Михайло Сеславінський і багато інших.
Нагадаємо, що Андрій Вознесенський помер 1 червня після тривалої хвороби у віці 77 років.
Андрій Вознесенський народився 12 травня 1933 року в Москві. У 14 років послав свої вірші Борису Пастернаку і отримав від нього запрошення в гості. Ця подія визначила життя Вознесенського.
У 1957 році він закінчив Московський архітектурний інститут і відзначив цю подію віршами: "Прощай, архитектура! Пылайте широко, коровники в амурах, райклубы в рококо!.."
Вознесенський почав публікуватися з 1958 року. Офіційні критики лаяли поета. У 1963 році на зустрічі з інтелігенцією в Кремлі Хрущов піддав різкій критиці поета і в запалі кричав йому: "Забирайте ваш паспорт і забирайтесь геть, пане Вознесенський!". Однак, незважаючи на тимчасові негаразди, його вірші продовжували видаватися великими тиражами.
У 1960-і роки Вознесенський виступав зі своїми віршами у Парижі, в Мюнхені. Здійснив поїздки в Італію, Францію та інші країни. Враження від цих подорожей стали рядками його віршів.
У 1964-ому році була опублікована збірка " Антимиры", за якою в 1965-ому в Театрі на Таганці був поставлений спектакль. Ця постановка користувалася величезною популярністю серед московської публіки.
Усього Вознесенський випустив більше 30 віршованих збірок, серед яких "Взгляд", "Тень звука" и "На виртуальном ветру".
За своє життя Андрій Вознесенський був удостоєний безлічі нагород - як російських, так і міжнародних. Він є кавалером ордена Трудового Червоного Прапора, а також орденів "За заслуги перед Вітчизною" III та II ступеня. Крім того, Вознесенський - почесний член безлічі академій, в тому числі Паризької академії братів Гонкур і Європейської академії поезії.
В кінці життя Вознесенський тяжко хворів, переніс дві операції. Востаннє він з'являвся на публіці 25 січня, на врученні премії "Тріумф" у музеї ім. Пушкіна.
Читайте також: