У Москві поховали видатну оперну співачку Ірину Архипову

Народна артистка СРСР, солістка Большого театру, педагог Архипова померла 11 лютого від зупинки серця на 86-му році життя.

На Новодівичому кладовищі у Москві поховали видатну оперну співачку Ірину Архипову.

Народна артистка СРСР, солістка Большого театру, педагог Архипова померла 11 лютого від зупинки серця на 86-му році життя.

Архітектор за першою освітою, у 1956-1988 роках Архипова була солісткою московського Більшого театру, де дебютувала у партії Кармен в однойменній опері Бізе. Славу принесли їй партії Амнеріс (”Аїда”), Еболі (”Дон Карлос”), Азучени (”Трубадур”), Любаші (”Царська наречена”), Елен Безухової (”Війна і мир”), Марини Мнішек (”Борис Годунов”) і інші. Впродовж ряду подальших років Архипова була головним вокальним консультантом Большого театру.

Архипова відома також і як громадський діяч - вона заснувала вокальний конкурс імені Глінки, а також Міжнародний союз музичних діячів, який був створений на основі Всесоюзного музичного товариства.

У 1966 році співачці було присвоєне звання народної артистки СРСР, у 1984 - Героя Соціалістичної праці. Серед інших її звань - народна артистка Киргизької РСР, народна артистка Башкирії, Maestro Dell`Arts (Молдова). Ім`я "Архипова" у 1995 році одержала мала планета під номером 4424. У 1996 році Архиповій був присуджений Всесвітній приз мистецтв (встановлений корпорацією ”Марішен арт менеджмент інтернешнл”) - ”Діамантова ліра” і титул ”Богиня мистецтв”.

Співачка - лауреат Ленінської премії, премії і медалі імені Рахманінова, а також низки урядових нагород (три ордени Леніна, орден Трудового Червоного Прапора, Золота зірка Героя Соціалістичної праці).

Читайте також:

Повісився скандальний модельєр Александр Макквін

Помер відомий радянський футболіст Юрій Севидов

Смерть Майкла Джексона офіційно визнано вбивством

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: