У Сімферополі відкрили незвичайний музей

Музей пам`яті жертв американського імперіалізму відкрили сьогодні в Сімферополі активісти Компартії України.

„Це наша відповідь на дії Джорджа Буша, що встановив у Вашингтоні пам'ятник жертвам комунізму, і Віктора Ющенка, за ініціативою якого в Києві відкрили музей радянської окупації," - повідомив журналістам один з ініціаторів створення нового музею, глава кримської організації Комуністичної партії України, депутат парламенту країни Леонід Грач.

Як передає кореспондент УНІАН, «музей» - намет із зображенням американського прапора, статуї Свободи і написом «Музей пам`яті жертв американського імперіалізму» зовні та різними фотографіями всередині, - розмістився на головній площі кримської столиці - площі Леніна. РІА Новости додають, що біля входу майорять також і червоні прапори з траурними стрічками.

Фотографії розповідають про історію Америки і про участь цієї країни в різних операціях. Так, зокрема, на стендах представлено фотографії з написами: «Американський імперіалізм: від винищування індіанців - до світового панування», «Работоргівля, расизм, суди Лінча», «1945 рік. Хіросіма, Нагасакі», «Холодна війна. Спецоперація» тощо.

По сусідству з цим наметом розмістився агітнамет КПУ, в ньому є спеціальна книга відгуків, де всі охочі можуть написати свою думку про США.

За даними УНІАН, у мітингу з нагоди відкриття музею взяли участь близько 100 людей, РІА Новости має інші дані – близько 300 чоловік. Активісти КПУ піддали різкій критиці політику Америки впродовж всієї її історії. Один із них заявив, що «навіть Гітлер – це немовля порівняно з тим, що чинили американці проти корінного народу – індіанців».

Лідер комуністів Криму, народний депутат України V скликання Леонід Грач повідомив журналістам: „Це наша відповідь на дії Джорджа Буша, що встановив у Вашингтоні пам'ятник жертвам комунізму, і Віктора Ющенка, за ініціативою якого в Києві відкрили музей радянської окупації". Він також додав, що цей музей покликаний «відвернути агресію» в особі США і їх керівництва.

Велика частина виставки розповідає про участь американських збройних сил у бойових діях за межами США. У розділах "Корея", "В’єтнам", "Куба", "Югославія", "Афганістан", "Ірак" зібрані фотографії боїв і документальні свідчення про жертв цих військових конфліктів.

РІА Новости також повідомляють, що в експозиції музею є і розділи, присвячені ролі США у збройних конфліктах у Лаосі, Гренаді, Нікарагуа, Сан-Сальвадорі, Панамі.

Екскурсоводами у вуличному музеї працюють студенти факультетів історії кримських вузів.

За словами Л.Грача, музей працюватиме цілодобово «до пізньої осені», ще один - точний аналог даного музею – скоро «курсуватиме всіма містами та районними центрами Криму». «28 числа (серпня – УНІАН) буде виїзна прем`єра такого музею до міста-героя Керчу,» - сказав головний комуніст Криму.

„Я запрошую Віктора Ющенко відвідати наш музей, готовий особисто провести для нього екскурсію," - додав депутат Грач.

Крім того, він повідомив, що завтра, 22 серпня відвідати музей має намір лідер Комуністичної партії Російської Федерації (КПРФ), депутат Державної Думи РФ Геннадій Зюганов, який перебуває у відпустці в Криму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: