У США презентували найповніший рукопис "Мертвих душ" Гоголя

Бізнесмен зі штату Флорида Тимур Абдуллаєв презентував рідкісне рукописне видання п'яти перших розділів другого тому поеми Миколи Гоголя "Мертві душі", що збереглися.

Книга "Мертві душі" на думку експертів, є найповнішим рукописом відомого твору.

Як розповів Абдуллаєв, якому належить раритет, згідно з висновком експертів Російської національної бібліотеки імені Салтикова-Щедріна, "цей рукопис має велике історико-культурне значення".

"При цьому експерти Лабораторії консервації та реставрації документів Російської академії наук встановили, що склад паперу і чорнило свідчать про те, що виготовлення цієї рукописної книги можна віднести до середини XIX століття", - розповів Абдуллаєв.

Бізнесмен повідомив також, що "цей рукопис двічі проходив експертизу в Росії - в 1998 і 2001 роках". Крім того, в 2003 році його історичну цінність підтвердили фахівці аукціонного дому Christie's.

Відомо, що повний рукопис другого тому "Мертвих душ" Гоголь спалив. За словами Абдуллаєва, в останні роки життя письменник рідко писав своєю рукою і часто диктував писарям. "Саме з цієї причини в книзі, що є у мене, чотири або навіть п'ять почерків, що належать різним людям, але не Гоголеві, що викликає великий науковий інтерес", - відзначив він.

"Рукопис містить 163 аркуші, 315 сторінок. Вона в картонній палітурці з шкіряним корінцем, прикрашеним золотим тисненням. На корінці тиснення золотом "Мертві душі II", - сказав Абдуллаєв.

За його словами, "в цьому рукописі встановлені лексичні і стилістичні різночитання з тими, що вийшли в Росії і СРСР академічними виданнями другого тому "Мертвих душ", і це свідчить про те, що вона зроблена не з друкарського видання".

Відповідаючи на запитання, чому він вирішив оприлюднити цю унікальну книгу саме зараз, власник раритету сказав, що приурочив це до 200-ліття з дня народження письменника.

Читайте також:

Музей воскових фігур Голлівуду влаштовує аукціон

У Києві стартує книжковий ярмарок

Найстаріше фото Нью-Йорка продали за 62,5 тисячі доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: