У Венеції вручили "Золотих левів"

Журі 52-го Венеційського бієнале сучасного мистецтва роздало в середу "Золотих левів". Найвищу нагороду отримав аргентинець.

Журі 52-го Венеційського бієнале сучасного мистецтва роздало в середу "Золотих левів": вищої нагороди удостоївся 87-річний аргентинський художник Леон Феррарі.

"Представлені на бієнале роботи є лише розрізнені свідоцтва довгої і визначної кар'єри. Цей художник часто працював в складних політичних і соціальних умовах. Нагорода вручається йому не тільки за його етичну позицію і участь в політичній боротьбі, але і за вагомий внесок в сучасне художнє життя, що здійснювалося впродовж шести десятиліть", - йдеться в ухвалі журі.

Почесної згадки журі заслужив болгарський художник Недко Солаков, чия інсталяція "здивувала своїм змістом, своєю формою і своєю відповідністю тому місцю, де вона виставлялася".

"Золотий лев" кращому молодому учасникові присуджений палестинській художниці Емілі Джасир, яка жила в Нью-Йорку, за "творчість, предметом якої стала проблема вигнання і конкретно палестинське питання".

"Золотого лева" за кращу національну експозицію вручили Угорщині, в чиєму павільйоні були представлені роботи Андреаша Фогараші.

"У павільйоні Угорщини архітектура і культура дозволяють створити поетичні зв'язки між візуальними виразними засобами і структурою експозиції", - відзначило журі бієннале.

Почесної згадки журі удостоєний литовський павільйон, що "запропонував цікаве і дотепне дослідження питань національної ідентичності".

Нарешті, почесного "Золотого лева" за критичний внесок в сучасне мистецтво отримав гарвардський професор, історик мистецтва Бенджамін Бухло, фахівець з 60-70-х років.

Цього року нагороди бієнале вперше вручаються за місяць, а не за день до закриття виставки. Можливо, це приведе до збільшення притоку відвідувачів на бієннале, яку за 100 днів роботи вже встигло відвідати 232 тисячі людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: