У Єгипті знайшли відразу 14 гробниць, які датуються III століттям до н.е.

Єгипет збагатився рідкісним археологічним відкриттям: знайдено колекцію з 14 гробниць, датовані III століття до н.е..

У районі оазису Бахарія в Єгипті зроблено рідкісне археологічне відкриття греко-римської епохи. Вчені знайшли колекцію, що складається з 14 гробниць з суцільного каменю, що відносяться до III століття до н.е. Її виявили на старовинному кладовищі Айн аз-Зауа в 300 км на північний захід від Каїра.

Унікальність знахідки не тільки у тому, що вона чудово збереглася, але й у її вишуканості.  Найбільше науковців зацікавив гіпсовий саркофаг, у якому була майже метрова мумія жінки. Вона вирізняється акуратно виліпленими деталями обличчя, одягу і прикрас. Мумія дає чудове уявлення про людину, яку поховали 2300 років тому.

Також виявлено чотири гіпсові маски обличчя людини, фрагмент золотого панно зі сценами з життя чотирьох синів давньоєгипетського бога Гора, стародавні монети, глиняний і скляний посуд різних форм і розмірів.

Археологічне відкриття зробили випадково - під час будівництва молодіжного центру. Після виявлення гробниць будівельні роботи відразу ж припинили. Оаза Бахарія уже давно відома своїми відкриттями. Раніше там також випадково науковці знайшли золоту долину мумій - 17 гробниць з понад 250 тілами.

Читайте також:

Головний єгипетський археолог обіцяє зіпсувати життя західним музеям

Археологи знайшли в Єгипті двері в царство мертвих

В Єгипті знайдено гранітну голову діда Тутанхамона

Вчені розгадали таємницю фараона Тутанхамона

ВідеоУ Єгипті знайшли відразу 14 гробниць

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: