Єгипет збагатився рідкісним археологічним відкриттям: знайдено колекцію з 14 гробниць, датовані III століття до н.е..
У районі оазису Бахарія в Єгипті зроблено рідкісне археологічне відкриття греко-римської епохи. Вчені знайшли колекцію, що складається з 14 гробниць з суцільного каменю, що відносяться до III століття до н.е. Її виявили на старовинному кладовищі Айн аз-Зауа в 300 км на північний захід від Каїра.
Унікальність знахідки не тільки у тому, що вона чудово збереглася, але й у її вишуканості. Найбільше науковців зацікавив гіпсовий саркофаг, у якому була майже метрова мумія жінки. Вона вирізняється акуратно виліпленими деталями обличчя, одягу і прикрас. Мумія дає чудове уявлення про людину, яку поховали 2300 років тому.
Також виявлено чотири гіпсові маски обличчя людини, фрагмент золотого панно зі сценами з життя чотирьох синів давньоєгипетського бога Гора, стародавні монети, глиняний і скляний посуд різних форм і розмірів.
Археологічне відкриття зробили випадково - під час будівництва молодіжного центру. Після виявлення гробниць будівельні роботи відразу ж припинили. Оаза Бахарія уже давно відома своїми відкриттями. Раніше там також випадково науковці знайшли золоту долину мумій - 17 гробниць з понад 250 тілами.
Читайте також:
Головний єгипетський археолог обіцяє зіпсувати життя західним музеям
Археологи знайшли в Єгипті двері в царство мертвих
В Єгипті знайдено гранітну голову діда Тутанхамона
Вчені розгадали таємницю фараона Тутанхамона