Україна склала Національний атлас

Світ нарешті побачить Національний атлас України. Видання обійшлося українській владі в чотири мільйони гривень.

Україна більше не інкогніта. Невдовзі світ нарешті побачить її Національний атлас. Видання обійшлося українській владі в чотири мільйони гривень. Друкована версія, яка вийде до кінця цього року, важитиме більше восьми кілограмів. 

Україна склала Національний атлас
Національний атлас – такий самий символ держави як герб, прапор та гімн.
Сім років тому указ про створення атласу видав екс-президент Леонід Кучма. Але, за словами головного редактора держпідприємства “Картографія” Ірини Руденко, його створення – дуже кропітке й дороге заняття.

Національний атлас – такий самий символ держави як герб, прапор та гімн. Не всі країни світу їх мають. Для того, щоб створити авторські оригінали для українського атласу, всі інститути академії наук працювали більше трьох років.

Атлас випустять у форматі А2, він міститиме 400 сторінок, причому на одному аркуші може бути кілька карт. Вони відображатимуть природні ресурси України, її нинішній демографічний стан, віковий зріз. Величезний розділ упорядники присвятили промисловості та економіці.

Найскладніше, за словами Ірини Руденко, було підготувати розділ історії держави. Для цього науковці зібрали думки істориків різних шкіл, і запевняють, що створили сучасний погляд на процес становлення України.

Примірник однотомного атласу коштуватиме приблизно півтори тисячі гривень. Спеціально для іноземців видадуть мініверсію з географічними назвами, написаними латиницею.
Значно дешевшою буде електронна версія, яка вийде невдовзі після друкованої. До того ж, автори кажуть, що постійно оновлюватимуть її. 

З українських сусідів атласи мають Польща і Словаччина. Росія наразі видала два з чотирьох томів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: