Українське кіно пропонують рятувати новим податком

У парламенті пропонують ввести 5% відрахування із кожного квитка в кінотеатрі на допомогу вітчизняному кіно.

Українське кіно збираються рятувати за рахунок закордонного кінематографу. У Верховній раді пропонують ввести 5% відрахування із кожного квитка в кінотеатрі і з кожного проданого диска.

Міністерство культури та туризму нарахувало 19 підвішених кінопроектів, на які не вистачає коштів - це анімаційні стрічки, дитяче, документальне кіно й ігрові фільми.

Голова Державної служби кінематографії Ганна Чміль повідомила, що її відомству потрібні 50 мільйонів гривень, щоб завершити розпочаті проекти.

Де знайти решту, зметикували у Верховній раді. Там пропонують запровадити державний збір на розвиток кінематографа і театру.

Автор законопроекту, парламентський економіст Сергій Терьохін (БЮТ), пропонує забирати 5% із продажу квитків на закордонні стрічки, ком пакт-дисків і концертів заїжджих гастролерів і віддавати на українське кіно.

За даними Терьохіна, у 2010 році на українське кіно можна зібрати 300 мільйонів гривень.

Розрахунок неправильний, запевняють дистриб'ютори. Богдан Батрух, який очолює мережу кінотеатрів, запевняє, що понад 30 мільйонів гривень новим збором не нашкребти, а скоротити кінопоказ можна.

"До нас приходять політичні партії і пропонують - платіть нам, і ми знімемо всі ваші проблеми. Це виглядає як рекет", - розповів Батрух.

За підрахунками дистриб'юторів, в Україні податки із зарубіжного прокату вже найвищі у Європі. Питання у тому, що вітчизняному кіно від того нічого не перепадає.

Як виживає сучасне українське кіно і анімація, дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

В Антарктиді знімуть фільм про українського Рембо

Українські кінематографісти волають про допомогу

Як знімають нове українське кіно

ВідеоВітчизняне кіно рятують за рахунок закордонного

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: