Українські казки стають модними

Перед черговим вибухом поттероманії українських дітлахів тішить своїми оповідками лірник Сашко.

Лірник Сашко (Фото: www.ljplus.ru)
Лірник Сашко тішить уже друге покоління українських дітей. (Фото: www.ljplus.ru)
Поки українська дітлашня завмерла перед черговим вибухом поттероманії, їй не дають нудьгувати свої казкарі. Чи то пак - казкар. Бо лірник Сашко - чи не єдиний у світі справжній творець та оповідач казок, на яких зростає вже друге покоління українців. Цього разу нашим кореспондентам він зустрівся в Житомирі, куди забрів із пересувним фестивалем "Етно-революція".

Життя Олександра Власюка склалося так, що став він, за фахом інженер-будівельник, найвідомішим та й єдиним в Україні казкарем Лірником Сашком. Перший диск видав на власні гроші, зароблені на будівництві. Тепер йому пропонують гроші, тільки б він записував іще. Скоро з'явиться й повнометражний мультик, лірник уже написав сценарій за казкою "Про різдвяного чорта, чотири роги та козацький рід".

Лірник Сашко: "Я роблю набагато важливішу справу, чим політики. Тому що політик сьогодні один, завтра другий, потім десятий, а от мої казки, вони вічні. Так, як Маруся Чурай колись пісню написала”.

Лірник Сашко в політику не йде, але героями його казок стають іноді ті ж таки політики: "А в мене є, а в мене є. Ви знаєте, мені замовили, подзвонили хлопці з Дніпропетровська, попросили написати вертеп на Різдво. І я сів і за одну ніч написав у віршах, оце все різдвяний вертеп. І в мене вийшло так, що хоч не хоч, а політика влізла і в мене всі ці персонажі люди впізнають, навіть без прізвищ, Одразу ясно, от наприклад, в мене є Конотопська відьма, цар Ірод - жадний кривавий тиран, переконаний, що бабло перемагає добро, чорти Іродович, Іроденко, Іродос, спецназівці, захисники Ісуса, смерть з косою - добра і порядна жінка, що звільняє людей від негідників”.

У його казках завжди щасливий кінець, та й персонажі мало не всі позитивні. Від них, якщо вірити листам від шанувальників, виліковуються діти, а дорослі змінюють своє життя.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: