Український фільм про Чорнобиль отримав гран-прі фестивалю в Брюсселі

Український фільм "У суботу" став переможцем на думку міжнародного журі кінофестивалю у Брюсселі.

Фільм Олександра Міндадзе "У суботу" про Чорнобильську трагедію отримав гран-прі міжнародного кінофестивалю в Брюсселі, що відбувався з 22 по 29 червня.

Фільм "У суботу" став переможцем на думку міжнародного журі фестивалю на чолі з французьким актором, режисером і сценаристом Жаком Вебі. Також до складу журі увійшли бельгійські актриси Анн Козін і Стефані Крейєнкур, фламандський художник Ян Де Кок, молодий режисер Гаст Ван ден Берг, актор Ів Реньє.

"Брюссель був першим європейським містом, в який я потрапив зовсім молодим кінематографістом уже 30 років тому, - сказав режисер Олександр Міндадзе. - Життя зробило оборот не з моєї волі, з якихось своїх мудрих законів, показавши, що можливо я недарма всі ці роки працював у кінематографі. Цей фільм про Чорнобильську катастрофу - метафора життя людини в більш широкому, інтернаціональному розумінні".

За словами продюсера фільму Олега Кохана, "У суботу" - це історія про один день, який так багато змінив не тільки в історії нашої країни, чергує сучасний погляд на події, що відбулися з документами 25-ти річної давності.

"І той факт, що стрічка надає вражаючий художній ефект не тільки на тих, хто пережив подібні ситуації, означає, що фільм вдався", - зазначив Кохан.

Крім нового фільму Олександра Міндадзе за головний приз в основному конкурсі боролися 10 ігрових стрічок, у виробництві яких брали участь 15 країн. Серед них тріумфатор премії Гойя цього року фільм "Чорний хліб" режисера Агуста Вілларонга. Повнометражні дебюти поляка Яна Комаса "Зала самогубців", французького режисера Тедді Люссьє-Модеста Джиммі Рівьє"", ісландця Арні Олафур Асгейрссона "Підводна течія".

Читайте також:

"Тачки-2" захопили лідерство у світовому прокаті

Московський кінофестиваль відкрився "Трансформерами"

Американська кінопремія "Оскар" змінила правила

Український фільм "У суботу" отримав гран-прі фестивалю в Брюсселі

Український фільм "У суботу" отримав гран-прі фестивалю в Брюсселі

Повʼязані теми:

Наступна публікація