Унікальна колекція міні-книжок

Понад тисячу унікальних видань нараховує приватна колекція книжок луганчанина Якова Смоляренка.

Мініатюрні книжки
ТСН
Мініатюрні книжки
Усі вони вмістилися в одній шафці, адже збирає колекціонер книжкові мініатюри! Формат видання - від одного до десяти сантиметрів.

Яків Смоляренко називає себе збирачем. Слово «колекціонер», на його думку, не так повно характеризує його захоплення. За своє життя він збирав поштові марки, монети, значки та екслібриси. Але серце своє віддав мініатюрній книзі. Цінність кожної з них визначається віком, тиражем, рідкісністю й витонченістю оформлення.

Першою книгою майбутньої колекції став виданий у Львові в 1970 році «Вічний революціонер» Івана Франка тридцятьма мовами народів світу. Він довго був єдиним примірником мініатюрної книги у величезній домашній бібліотеці.

Для міні-книжок створюють спеціальні гравюри, їх оздоблюють з витонченим смаком коштовними й рідкісними матеріалами – шовком, оксамитом, деревом та металом. Є мініатюри, прикрашені кісткою або шкірою.

Зазвичай, у мініатюрному вигляді видають поезію. Але дуже популярні також довідники, кулінарні рецепти, ноти, пісні, афоризми, словники. Російські видавці особливою полюбляють твори Пушкіна та Лермонтова, українські - Кобзар. Справжньою перлиною своєї колекції Яків Смоляренко вважає пушкінську «Тінь Баркова» з еротичними гравюрами і без жодної купюри ненормативної лексики.

ВідеоУнікальна колекція міні-книжок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: