Унікальна знахідка

На Луганщині знайшли стародавню скульптуру, датовану, ймовірно, третім тисячоліттям до нашої ери.

Місцеві археологи говорять, що аналогів цієї стели  в Південно-Східній Європі немає. Статуя має - унікальні зображення. Подібні орнаменти поки що -   історії невідомі. 

Антропоморфні статуї, тобто ті, що мають схожість з людиною, вже давно не дивують науковців. А от орнаменти, що має цей стародавній божок, можна назвати сенсаційними, запевняють фахівці. 

На стелі можна чітко розгледіти очі, рот та складені руки. Статую обрамлює пояс. Припускають, що бойовий, оскільки в нього заправлені бойова сокира та лук. Дивовижність же скульптури в солярних знаках. Коло, в яке вписано хрест, повторюється на ідолі кілька разів. Ще одна загадка – це орнамент на шиї, схожий на підвіску.

В центральному кургані, де й знайшли стелу, вчені досліджують поховання відразу кількох культур. Головні ті, що належать до так званої катакомбної.  Тобто могильник датується щонайменше третім тисячоліттям до нашої ери. За словами археологів, тут поховані  знатні люди. Про це свідчать колосальні розміри вхідної шахти – два на два з половиною метри, та глибина могили – приблизно три з половиною метри. На те, щоб закласти плитами вхід, нашим пращурам знадобилось понад шість кубометрів каміння.

Унікальна стела, припускають археологи, маркувала могильник приблизно вісім століть. Потім настала доба іншої культури – зрубників. Це друге тисячоліття до нашої ери. Плем’я ховало своїх померлих  поблизу катакомбного кургану. А згодом це ж плем’я, кажуть науковці, і скинуло ідола.  Розгадка таємниці зображення на стелі може розтягнутися на кілька десятків років.

ВідеоУнікальна знахідка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: