Унікальне відео демонстрації на похороні Лисенка показали вперше за сто років

Дата публікації
Перегляди
3048
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Унікальне відео демонстрації на похороні Лисенка показали вперше за сто років

Сто років тому помер Микола Лисенко

Рівно 100 років тому на похорон до Миколи Лисенка попрощатись з'їхались майже сто тисяч українців.

Унікальне історичне відео довжиною 30 секунд чи не першої наймасовішої демонстрації українців, яка відбулася рівно сто років тому, показували вперше сьогодні в Києві.

6 листопада століття тому в політичну ходу перетворився похорон українського композитора Миколи Лисенка. Майже все відео, відзняте тоді, знищене жандармами, дивом уцілілі кадри бачила ТСН, йдеться у сюжеті.

Він написав  музику до "Молитви за Україну", і цю пісню знає  весь світ як український духовний гімн: "Боже великий, єдиний, нам Україну храни…".

Микола Лисенко  підняв  українські  пісні на новий рівень  тоді, коли української ще не вивчали у школах, а патріотичні рухи були під забороною в Російській імперії. Усе відзняте тоді піддалося суворій цензурі.  Дивом уцілілі архівні відеокадри  тепер уперше   в музеї композитора  в Києві.

Коли композитор помер, на  останнє прощання  до нього з'їжджалися з усіх куточків України. Тисячі жандармів супроводжували ходу, яка з похоронної стала політичною.

 На сумному ювілеї  в київській квартирі, де останні 20 років прожив Лисенко, серед гостей є і його  праправнук.

Бути  спадкоємцем уславленого прізвища – нелегко,  зізнається праправнук. Він дивиться на рояль, на якому складав свої мелодії  його прапрадід і не наважується зіграти: "Цих клавіш торкалась його рука, але я не готовий…".

Сьогодні в самому музеї  виконують  найвідоміші твори, проте раритетні кімнати, де творилась українська пісня - напівпорожні. Статусу Національного  музей  чекає  останнє десятиліття, проте поки що не до цього.

Рівно 100 років тому на похорон до Миколи Лисенка попрощатись з'їхались майже сто тисяч українців з усієї держави. Чи не всі вулиці центру столиці тоді були заповнені  вщент. Нині біля пам'ятника одному з найславетніших українських композиторів не так багато ні людей, ні квітів.

Серед перехожих - чимало школярів, які  творчість Лисенка вивчали у школі. Дев'ятикласниця Яна із плеєром не розлучається, проте хто такий Лисенко дівчинка, яка любить музику не уявляє.

Унікальне 100-річне відео похорону Миколи Лисенка показали в Києві

Унікальне 100-річне відео похорону Миколи Лисенка показали в Києві

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Тренди соцмереж
Дата публікації
Перегляди
3048
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація