Унікальний козацький храм

Унікальний козацький храм освячено на Дніпропетровщині. Свято-Миколаївську церкву звели - лише за три місяці і без жодного цвяха.

Унікальний козацький храм
ТСН
Унікальний козацький храм
Унікальний козацький храм освячено на Дніпропетровщині. Свято-Миколаївську церкву звели - лише за три місяці і без жодного цвяха. Фахівців знайшли аж на Волині. Стару деревяну церкву остаточно закрили одразу після війни. Проте й нині навіть діти у цьому селі знають, що рівної їй за красою не було і в далеких околицях. 80 річна жінка пам’ятає, як її дідусь із батьком кували для церкви огорожу.

Після того, як закритий храм побув зерносховищем та клубом, його вирішили просто розібрати.

Гроші на відродження храму збирали всією громадою. Його побудували за кілька метрів від місця, де стояв попередник. Залишки фундаменту лишили на згадку про безпрецедентний вандалізм. Традиції дерев’яного зодчества майже втрачені. Довго шукали будівничих, матеріали довелося везти із Західної України. Коли майстрів таки знайшли, добровільних помічників їм не бракувало.

Тепер уже освячена церква точна копія зруйнованої козацької, хіба що трохи менша. За українським звичаєм, храм має форму корабля.

Отець Роман, настоятель Свято-Миколаївської церкви: «Тут немає жодної металевої деталі, звісно, крім куполів та дзвонів».

Щоб церква служила так само довго, як і її давні прототипи, дерево обробили спеціальними розчинами. Від жучків та вологи захист робили за старовинними рецептами. А от від вогню деревяний зруб допомагає захищати сучасна хімія.

ВідеоУнікальний козацький храм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: