В Единбурзі відкрився Міжнародний фестиваль мистецтв

Фестивальний сезон у столиці Шотландії Единбурзі продовжують Міжнародний фестиваль мистецтв і Единбурзький міжнародний книжковий фестиваль.

Единбурзький міжнародний фестиваль (www.armstrong.org)
Один із найбільших фестивалів мистецтв відбувається в столиці Шотландії. (Фото: (www.armstrong.org))
Фестивальний сезон у столиці Шотландії Единбурзі продовжують дві значних події, що відкрилися цього вікенду, - Міжнародний фестиваль мистецтв (Edinburgh International Festival) і Единбурзький міжнародний книжковий фестиваль, що стартував увечері в суботу.

Вперше цього року фестиваль мистецтв у шотландській столиці відкрився не в неділю, як то було зазвичай, а ввечері в п'ятницю, щоби подарувати гостям свята додатковий вікенд, повний цікавих подій у сфері музики, театру й танцювального мистецтва. Організатори очікують, що тільки за перші три дні фестивалю вистави з його програми відвідають близько 10 тисяч людей.

Загалом на фестиваль, що триватиме до 2 вересня, продано квитків на загальну суму понад 2 мільйони фунтів стерлінгів.

Відкрився фестиваль в единбурзькому Ашер-голі грандіозною концертною виставою "Кандид" на музику композитора Леонарда Бернстайна з участю артистів Шотландського симфонічного оркестру ВВС й хору Единбурзького фестивалю.

Единбурзький міжнародний фестиваль
BBC
Пріоритетними напрямками фестивалю є класична музика...
У суботу ввечері також презентували головну театральну постановку фестивалю - нове прочитання трагедії грецького драматурга Еврипіда "Вакханки", втілену Національним театром Шотландії. Головну роль у спектаклі виконує відомий британський актор театру й кіно Алан Каммінґ.

На фестивалі також відбудеться концерт відомого скрипаля Юрія Башмета, що разом з піаністом Олегом Майзенбергом виконає твори Брамса, Бриттена й Шостаковича на концерті в Квінс-голі 24 серпня. Там само 31 серпня виступить відомий латвійський скрипаль Ґідон Кремер і учасники створеного нимм квартету "Кремератини". Вони зіграють твори Шостаковича, Бартока та Бетховена.

Завершиться фестиваль увечері 2 вересня грандіозним феєрверком у парку біля підніжжя Единбурзького замку й концертом, де звучатимуть твори американської класичної музики у виконанні Шотландського камерного оркестру.

У суботу ввечері в Единбурзі урочисто відкрився й міжнародний фестиваль книги, в якому беруть участь 650 авторів з 40 країн світу, включно з відомими письменниками, журналістами та політиками.

Единбурзький міжнародний фестиваль (Фото: www.eif.co.uk)
...і театр. (Фото: www.eif.co.uk)
Цього разу на фестиваль приїхав популярний британський журналіст і історик, колишній головний політичний оглядач ВВС Ендрю Мар, телеведучий Джеремі Паксман, лорд Педді Ешдаун і відома фотохудожниця Джермейн Ґрир. Крім того, цього разу організаторам фестивалю вдалося дістати для участі сімох із 13 фіналістів престижної книжкової премії "Букер", що ввійшли до так званого лонг-листу премії, яку вручають у жовтні.

У середу, 15 серпня, перед гостями фестивалю виступить перший міністр Шотландії Алекс Салмонд.

Кінець літа - традиційний фестивальний сезон в Единбурзі. У розпалі альтернативний фестиваль вуличного мистецтва "Фриндж" і міжнародний фестиваль військових оркестрів, а наступного тижня прихильники кіно зможуть насолодитися новинками світового кінематографу на Единбурзькому міжнародному кінофестивалі, що відкривається в шотландській столиці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: