В Іспанії найбільше читають діти

В Іспанії найактивнішими читачами художньої літератури є діти у віці від 10 до 13 років. Вони читають увосьмеро більше за дорослих.

Діти читають (Фото: www.localwin.com)
В Іспанії не читає постійно лише кожна п'ята дитина. Натомість серед дорослих активно читає лише кожен десятий. (Фото: www.localwin.com)
В Іспанії найактивнішими читачами художньої літератури є діти у віці від 10 до 13 років, йдеться в опублікованій в середу в Мадриді доповіді "Про культуру читання в Іспанії", підготовленій на основі вивчення продажу книг і опитувань населення.

"Серед дітей від 10 до 13 років постійно читають художню літературу приблизно 82,2%, в той час як серед дорослого населення активні читачі складають лише 10%", - ідеться в доповіді, підготовленій за результатами опитування трьох тисяч респондентів, проведеного у вересні в різних провінціях Іспанії.

У ньому наголошено, що "43% дорослого населення Іспанії взагалі книг ніколи не читає, а 47% читає рідко, при цьому 60% читачів складають жінки".

Як випливає з доповіді, "найпопулярнішими книжками в останні місяці в дітей були "Гарі Поттер" Джоан Роулінґ і "Капітан Алатристе" іспанського автора Артуро Переса Реверте".

"Іспанія посідає одне з перших місць у Західній Європі за книговиданням і останнє за кількістю населення, що читає", - заявив кореспондентові "РИА Новости" представник агенції "Барометр навичок читання та продажу книжкової продукції", укладача доповіді.

За його даними, "тільки минулого року в Іспанії було видано 70 тисяч книг найрізноманітніших жанрів загальним накладом у 340 мільйонів екземплярів. Але велику частину цієї продукції, через обмежений попит в країні, було відправлено до Латинської Америки: Іспанія посідає четверте місце в світі за експортом книг".

"Байдужість більшості іспанців до книг як показник низької культури населення викликає занепокоєння уряду, який уважає, що, спонукавши народ до читання, можна підняти і його культурний рівень", - зауважив співрозмовник агенції.

Він нагадав, що "минулого літа кампанія з пропаганди читання проводилася органами народної освіти у великих містах і на курортах країни. У Мадриді безкоштовно книги роздавали в метро, а в місцях масового відпочинку - прямо на пляжі".

"Співробітники місцевих муніципалітетів, наряджені героями творів Сервантеса, Лопе де Вега, Артуро Переса Реверте й інших авторів ходили серед публіки й роздавали книги - теж безкоштовно", - пояснив співробітник статистичного агентства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: