В Мілані покажуть невідомі творіння Леонардо да Вінчі

В Мілані покажуть невідомі творіння Леонардо да Вінчі

Збірку малюнків і рукописів Леонардо да Вінчі, які були об'єднані в "Атлантичний кодекс", вперше представлять широкій публіці.

 "Атлантичний кодекс" від Леонардо да Вінчі вперше представлять широкій публіці. Унікальні записи показуватимуть по 50 сторінок. Кожна з таких виставок працюватиме три місяці. Перша з них відкриється в Мілані у вересні 2009 року, а остання, 24-ого, відбудеться в 2015 році.

З 18 липня по 31 серпня, напередодні відкриття шестирічної експозиції, два малюнки з манускрипту будуть виставлені в палаццо Маріно в Мілані. Всі бажаючі зможуть побачити їх безкоштовно.

Всього манускрипт налічує 1119 сторінок, записи були зібрані в 12 томів.

Сторінки датуються від 1478 до 1519 року, містять креслення і записи на різні теми - аеродинаміка, зброя, музичні інструменти, математика, ботаніка і ін.

При розшифровці цих манускриптів Леонардо вчені мали  деякі труднощі. По-перше, всі тексти написані в дзеркальному відображені. Дослідники пояснюють це тим, що да Вінчі був шульгою, а оскільки в ті часи використовувалося гусяче пір'я, він писав у зворотному напрямі, щоб не розмазувати написане. По-друге, перемішано багато документів різного змісту: технічні інструкції часто є сусідами із списком покупок.

Більшість графічних робіт художника зберігаються в десяти європейських зборах. Багато з них після смерті да Вінчі в 1519 році знаходилися в Італії. Але пізніше архів знов був втрачені. Велика його частина в XIX столітті потрапила до рук Наполеона. Одна з колекцій рукописів, кодекс Лестера, була куплена в 1994 році Білом Гейтсом, засновником корпорації Microsoft, за 30,8 мільйона доларів. Вона стала найдорожчою книгою в світі.

Читайте також:

Знайдені два раніше невідомі твори Моцарта

Playboy опублікує незавершений роман Набокова

"Війну і мир" визнали найкращою книгою всіх часів

Науковці засумнівалися в достовірності портрета Шекспіра

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів