Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні є школа дзвонарів

Єдина в Україні школа дзвонарів, уже два роки працює на Вінниччині.

В Україні є школа дзвонарів
ТСН
Єдина в Україні школа дзвонарів, уже два роки працює на Вінниччині
Єдина в Україні школа дзвонарів, уже два роки працює на Вінниччині. Мистецтва церковного дзвону тут навчаються школярі з Шаргорода та навколишніх сіл.

Тут у підвалі православного монастиря юні дзвонарі відточують мистецтво. Звучать маленькі дзвіночки, згодом приєднується найбільший дзвін – стокілограмовий благовіст. Мистецтво ніби й нехитре, однак потрібна злагодженість та певний духовний настрій.

Керівник колективу Олександр Євдокімов, колишній учитель музики в школі. Два роки тому він почав організовувати ансамбль, щоб прекрасний дзвін могли почути і в місцях, де немає дзвінниць, на народних гуляннях з нагоди Різдва та Великодня, на храмових святах. Навіть на майдані Незалежності взимку дзвонили.

На репетиціях дзвонарів є свої особливості – на робочих заняттях на дзвони одягають гумові кола, а по мідних пластинах вдаряють гумовими молоточками.

Вчаться дзвонарству хлопці залюбки – для сільських дітей це чи не єдина можливість побачити світ та святі місця. Вони вже кілька разів виступали в Почаєві та в Лаврі. Зрештою, і іншим приносять радість – науковці довели, що звук церковних дзвонів навіть допомагав швидшому видужанню хворих, які спеціально ходили в церкву слухати дзвін.

ВідеоВ Україні є школа дзвонарів

Залиште свій коментар

Вибір редакції