Ван Гог відсік собі вухо, щоб не позбутися фінансової підтримки брата

Британський дослідник вважає, що Ван Гог відсік собі вухо, коли дізнався, що його брат Тео планує одружитись.

Ван Гог відрізав собі вухо, побоюючись втрати фінансової та духовної підтримки брата Тео. До такого висновку прийшов британський дослідник Мартін Бейлі.

Бейлі вдалося знайти докази того, що знавіснілий Ван Гог відсік собі вухо, дізнавшись, що його брат Тео, від якого художник залежав фінансово, має намір одружитися.

Англійський дослідник - автор книги про Ван Гога і куратор двох виставок про творчість голландського постімпресіоніста - ґрунтується у своїй теорії, зокрема, на листуванні братів безпосередньо перед нанесенням каліцтва і після нього.

Так, в одному з послань, надісланому Тео брату з Парижа в грудні 1888 року, міститься повідомлення про заручини. "Вінсент злякався, що може втратити фінансову і душевну підтримку брата", - зазначає в зв'язку з цим Бейлі.

З листів самого Ван Гога випливає, що він зазвичай отримував від брата грошову допомогу 23 числа кожного місяця, однак часом гроші приходили й рідше - раз на два місяці.

Про одруження Тео спочатку повідомив своїй матері в листі від 21 грудня. "Вінсент, що цілком очевидно, повинен був довідатися наступним", - підкреслює Бейлі.

Підтвердженням цьому стає інший лист, в якому Тео розповідає своїй коханій про поїздку потягом до брата після звісток про відсікання вуха. "Коли я сказав йому про тебе, Вінсент добре зрозумів, про кого і про що йдеться, - говориться в посланні. - Коли я запитав його, чи схвалює він наші плани, він відповів, що одруження не повинно бути головною метою життя".

Бейлі рішуче відкинув теорію, висунуту раніше цього року дослідниками Гамбурзького університету, істориками-мистецтвознавцями Хансом Кауфманном і Ритою Вільдеганс. Вони виступили з припущенням про те, що каліцтво Ван Гогу зробив друг і колега голландця - французький живописець і, до того ж, відмінний фехтувальник Поль Гоген, який втратив самовладання під час творчої суперечки.

Читайте також:

Вухо Ван Гогу відрізав його друг Поль Гоген

Ван Гогу виповнюється 155 років

Втрачений записник Ван Гога знайшли

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: