Ватикан позичив грекам фрагмент Парфенона (відео)

В Афінах міністр культури Греції Міхаліс Ліапіс представив пресі мармурову голову хлопця, що колись прикрашала Парфенон.

Витвір мистецтва переданий Греції Ватиканом як музейна позика. Афіни добивалися повернення цієї скульптури з 1990 року, повідомляє агентство France Presse. Умови позики не розголошуються.

Мармурова голова, мабуть, впала на землю в 1687 році, під час облоги Афін венеціанцями. На самому початку XIX століття фрагмент потрапив до рук британського консула на Сицилії, а в 1804 році його дружина подарувала скульптуру Ватикану. Голова була виставлена в залі Григоріанського етруського музею.

Велика частина скульптурних прикрас Парфенона була вивезена на початку XIX століття до Лондона і зберігається в даний час в Британському музеї. Грецька влада багато років добиваються від англійців повернення статуй, але безуспішно.

Оригінали, що залишилися в Греції, зберігаються в афінському музеї Акрополя, нова будівля якого відкриється в 2009 році. Презентація переданої Ватиканом мармурової голови пройшла в одному із залів музею.


ВідеоВатикан позичив грекам фрагмент Парфенона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: