Вацлав Гавел врегулював скандал

В скандальній п'єсі Вацлава Гавела головну роль таки зіграє його дружина. Прем'єра пройде в празькому Театрі на Виноградах.

Театр на Виноградах
Lenta.ru
Театр на Виноградах.
Вацлав Гавел врегулював скандал навколо постановки своєї нової п'єси "Відступаючі". Прем'єра пройде в празькому Театрі на Виноградах.

Головна роль в постановці, як того і хотів драматург, дісталася його дружині. Найближчим часом трупа театру підпише з автором п'єси контракт і оголосить точну дату прем'єри.

Скандал навколо постановки, протягом декількох місяців обговорюваний в чеській пресі, почався через те, що Народний театр в Празі відмовив дружині драматурга в головній ролі, давши зрозуміти, що "в театрі на неї не зважають". Крім того, Вацлава Гавела не влаштовували тривалі переговори з адміністрацією головного сценічного майданчика країни.

В світлі скандалу про готовність дати прем'єру спектаклю на своїй сцені повідомили інші театральні колективи, зокрема за межами Чеської республіки. Гавел, який раніше заявляв, що його дружина гратиме в постановці незалежно від того, де пройде прем'єра, віддав перевагу Театру на Виноградах.

Вацлав Гавел був президентом Чехії з 1999 по 2003 рік. Колишній дисидент і правозахисник, один з лідерів Оксамитової революції, Гавел отримав світове визнання як драматург і літератор. 

За публікацію своїх творів в роки комуністичного режиму в Чехословаччині Гавел піддавався переслідуванням влади, а есе "Влада безвладних" стало приводом для його тюремного ув’язнення. Широку популярність здобула п'єса Гавела "Велике спустошення", написана в 1985 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: