Вчені вважають, що Моцарта убив не Сальєрі, а стрептокок

Голландські дослідники вважають, що Моцарт помер від стрептококової інфекції.

Протягом кількох століть вчені б'ються над загадкою смерті Вольфганга Амадея Моцарта. Його передчасна смерть і поспішне поховання створили безліч чуток і теорій - від отруєння до трихінозу і паразитарного захворювання, викликаного споживанням напівсирої свинини.

Проте голландські дослідники вважають, що великий композитор помер від стрептококової інфекції, що вразила верхні дихальні шляхи. В свідоцтві про смерть музиканта було зафіксовано, що Моцарт помер від "просянки". Проте симптоми цієї хвороби не відповідають симптомам, які спостерігалися у композитора в останні дні життя.

Голландські вчені вважають, що їхні попередники, які билися над цією загадкою, зробили помилку, спираючись в своїх дослідженнях на сумнівні джерела: наприклад, на спогади людей, що знаходилися поряд з Моцартом в останні дні, але написані через декілька десятиліть після його смерті. 

В статті, опублікованій в журналі Annals of Internal Medicine, вони вказують, що спиралися на архівні записи цивільного стану і смертей, які велися у Відні в 1791 році.

"Ми зробили висновок, що Моцарт був однією з жертв стрептококової інфекції, яка в той рік понесла життя багатьох жителів столиці", – пише Річард Зегерс.

Він і його колеги вважають, що епідемія могла початися у військовому госпіталі у Відні і звідти перекинутися на місто.

Відзначимо, що про стрептококову інфекцію вчені говорили і раніше. Ще в 1984 році лікарка Пітер Дж. Девіс опублікував ретельний аналіз історії хвороби Моцарта. На його думку, стрептокок потрапив в організм Моцарта в 1762 році, коли шестирічний музикант-вундеркінд почав давати концерти і вигадувати музику. Наслідки такої інфекції можуть виявитися через місяці і навіть роки. Надалі Моцарт страждав від тонзиліту, хворів на тиф, вітрянку, бронхіт і гепатит А.

У 1784 році, через три роки після приїзду у Відень, композитор важко захворів. На думку лікарки Девіса, блювота і гострий суставний ревматизм, який описують сучасники, були викликані стрептококом.

Читайте також:

У Зальцбурзі прозвучав невідомий Моцарт

Знайдені два раніше невідомі твори Моцарта

Розкрито справжнє обличчя Моцарта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: