Венеціанське бієннале 52

52-а Венеціанське бієннале вже встановила абсолютний рекорд за числом учасників - 77 країн.

Венеціанське бієннале 52
'Modern Amusement' by delphic odin
«Думай відчуттями – Відчувай розумом» під таким девізом у Венеції проходить Бієннале сучасного мистецтва. Головну тематичну виставку представляє американець Роберт Сторр, куратор Музею сучасного мистецтва у Нью-Йорку. 52-а Венеціанське бієннале вже встановила абсолютний рекорд за числом учасників. У ці дні до Венеції приїхали представники сімдесяти семи країн світу. У Джіардіні знаходиться двадцять дев'ять національних павільйонів. Обійти їх за день просто неможливо. Щоб потрапити всередину, треба відстояти довгу чергу. Якщо влаштовувати рекорд на найдовшу чергу, то зараз можуть перемогти німці, канадці і французи. Правда, вже за день все може змінитися.

У французькому павільйоні представлено актуальне мистецтво Софі Каль. Це одне з найвідоміших імен на Бієннале. На відміну від багатьох художників француженка приїде до Венеції тільки на відкриття. Її експозиція – це інтерпретація одного-єдиного листа. Софі Каль отримала по e-mail повідомлення від свого приятеля. Він написав про те, що між ними все скінчено. Лист закінчувався словами: «Бережи себе». Втім, черга – це кількісний, але не завжди якісний показник. У Сербський павільйон вхід майже вільний, але усередині там не менш цікаво. Експозицію Мрджана Баджича можна вважати дещо політизованою, але сам художник з цим згоден лише частково. «Експозиція складається з трьох частин. “Тоталітарний період Югославії я показую великою капсулою. Тут, у кутку в мене друга частина - я розповідаю, як змінювалася наша країна. І, нарешті, третя частина, вона називається "Reset". Це - індивідуальна позиція, позиція країни, і я показую, що змінилося останніми роками», – розповідає Мрджан Баджич.

На минуле своєї країни озирається і польська художниця Моніка Сосновська. Увесь павільйон займає гратчаста конструкція із заліза. А от фінська художниця Маріа Вірккала відтворила венеціанські спогади свого дитинства. Тисячі маленьких уламків різнокольорового скла – це великий канал, човен – це майже гондола. Відеоінсталяції Арно Міка – це зарисовки про городян і предмети. У голландському павільйоні розкидані мати, ті ж, що і на екрані. «Найважливіше для мене в сучасному мистецтві – це прагнення описати весь світовий досвід і намагатися трансформувати його. Часто це дуже точно відображає, що насправді відбувається між нами», – пояснює Арно Мік.

Венеція сама по собі є арт-об'ектом. У дні Бієннале там щодня і буквально на кожному кроці виникають все нові витвори мистецтва. По місту пересуваються химерно наряджені люди, і абсолютно не варто дивуватися, якщо замість дитини в колясці можна побачити пластикового монстра. Все це може викликати подив у пересічних громадян, але на арт-феситвалі ще і не таке буває.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: