Відкрито ярмарок "Арт-Базель"

Стартує ярмарок "Арт-Базель", на якому 300 галерей із усіх континентів представлять мистецтво 20-21 ст.

Ярмарок сучасного мистецтва "Арт-Базель", 38-й за рахунком, на якому 300 галерей із усіх континентів з 13 по 17 червня представлятимуть мистецтво 20-21 століття, відкривається у швейцарському місті Базель.

"Запрошуючи галереї до участі, ми покладаємося на думку експертів в журі і на всесвітню мережу наших представників, які постійно моніторять арт-ринок. Вони відвідують галереї, музеї, бієнналє, ярмарки, щоб бути в курсі світових тенденцій. Кілька разів у рік члени журі збираються разом, щоб відібрати кандидатів. Потім вони особисто відвідують стенди і оцінюють їх. Таким чином, ми боремося за поліпшення якості експозиції", - сказав директор ярмарку Самуель Келлер.

Не дивлячись на високу плату за участь, заявок кожного разу поступає дуже багато. Цього року експерти відібрали лише третину всіх охочих потрапити на престижний огляд. Більше всього галерей - 73 - приїжджають із США. 

Крім галерейних стендів, а також традиційної паралельної програми, цього року відвідувачі "Арт-Базеля" побачать прем'єру двох проектів. 

Перший - "Мистецтво на сцені" - здійснюється спільно з Театром Базеля. Його куратор, директор Інституту сучасного мистецтва в Сан-Франциско Дженс Хофманн , запросив до співпраці художників, відомих своїми масштабними проектами. Зі всіх програм, заявлених на участь в "Арт-Базелі", експерти відібрали перформанс тайського відео-артиста Ріркріта Тіраванії, який ще до початку виставки, 11 червня, представив його на сцені Театру Базеля за участю симфонічного оркестру Базеля. 

Завдяки другому проекту - "Арт-Базель в Мережі" - користувачі інтернету протягом двох місяців після закриття ярмарку зможуть побачити, як усе на ній було влаштовано. 

Цього року всі найважливіші події в галузі сучасного мистецтва - Бієнналє у Венеції, "Арт-Базель", "Документа" в Касселі і Фестиваль скульптури в Мюнстере - припали на червень. Так трапляється дуже рідко, оскільки "Документа" влаштовується раз в п'ять років, фестиваль скульптури - раз в десять років, а Бієнналє, як походить зі самої назви, - раз на два роки. 

Щорічно проходить лише "Арт-Базель". Організатори створили централізований ресурс Grandtour 2007: на сайті www.grandtour2007.com, де можна забронювати поїздку на всі чотири заходи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: