Відкриття століття

Вчені-єгиптологи повідомили, що їм вдалося ідентифікувати мумію найвідомішої правительки стародавнього Єгипту - цариці Хатшепсут.

Відкриття століття: мумія цариці Хатшепсут
Нові аналізи підтвердили, що мумія, якій 3000 років, знайдена на початку 20 століття, дійсно є жінкою-фараоном, царицею Хатшепсут. Дехто з учених вважає це відкриття найважливішим з часу виявлення гробниці Тутанхамона у 1922-му році. Підтвердження єгиптологів було оприлюднене після вивчення ДНК та проведення низки аналізів зламаного зуба та інших решток, знайдених у Долині царів.

Головний археолог Єгипту Захі Гавасс зробив офіційне оголошення про ідентифікацію мумії Хатшепсут на прес-конференції в Каїрі. Археологи сподіваються, що подальші дослідження мумії, яка десятиліттями зберігалася неідентифікованою, дозволять з'ясувати також загадку про її смерть та зникнення.

Пан Гавасс відкрив лабораторію ДНК, у якій група міжнародних експертів шукатиме нових підтверджень ідентифікації мумії Хатшепсут. Дослідження профінансував американський телеканал Discovery, який у липні транслюватиме документальний фільм на цю тему.

Забута цариця

Хатшепсут правила Єгиптом у 15 столітті до нашої ери і належала до 18 Династії фараонів. Вона вдягалася як чоловік і носила фальшиву бороду, щоб бути схожою на чоловіка. Цариця Хапшетсут була набагато впливовіша, ніж інші відомі правительки Єгипту, які правили після неї, - Нефертіті та Клеопатра.

Храм Хатшепсут біля некрополя фараонів Долини Царів на околиці Луксора є одним із найбільш відвідуваних у Єгипті. Однак після її смерті ім'я цариці Хатшепсут було витерте з літописів - як вважають, через помсту її пасинка, якого вона позбавила трону.

Дехто з археологів висловлює сумніви щодо наукової обґрунтованості методики ДНК для ідентифікації мумії. Американський молекулярний біолог Скотт Вудворд каже, що у мумії дуже складно отримати зразки ДНК.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: