Виставка інтимного життя солдатів у Парижі

У Парижі відкрилася виставка інтимного життя солдатів Першої і Другої світових воєн.

Експонати виставки інтимного життя солдатів Першої і Другої світових воєн
Factnews.ru
Експонати виставки інтимного життя солдатів Першої і Другої світових воєн
У Парижі відкрилася виставка, присвячена сексуальному життю солдатів в умовах військового часу. Експозиція під назвою "Любов, війни та сексуальність" охоплює період двох світових воєн - з 1914 по 1945 рік.

Організували виставку три французькі історики - Франсуа Долі, Фабріціус Віржилі та Даніель Вольдман. У армійських архівах Франції, Німеччини, США, Великобританії та Росії вони розшукали документи, що стосуються інтимного життя солдатів у роки Першої і Другої світових воєн.

На виставці представлено 480 експонатів. Серед них плакати, поштові листівки, картини, фотографії, особисті щоденники, літературні та поетичні твори. Крім того, всі охочі можуть подивитися присвячені цій темі матеріали з кіноархівів, послухати військові пісні, повідомляє www.factnews.ru.

Варто відзначити, що солдати російської армії представлені на виставці у вельми пікантному вигляді. Серед раритетів експозиції - плакат 1917 року, на якому зображені сплетені тіла росіян військових: ідеться про гомосексуальну любов.

Як повідомляє агентство France Presse, організатори експозиції на відкритті виставки заявили, що їх метою було довести, що військові конфлікти не вбивають у людях бажання кохати та бути коханими.

Зі зрозумілих причин під час війни любов піддавалася великим випробуванням через вимушену розлуку близьких людей. Незважаючи на війну та труднощі, деякі пари зберігають один одному вірність, з іншими трапляється військово-польовий роман, причому закохані іноді виявляються і представниками ворогуючих сторін. Сексуальність також є зброєю в боротьбі з ворогом, коли військові секрети вивідуються через ліжко.

Як свідчать документи, перший рік кожної великої війни насичений активним листуванням між розлученими чоловіками та дружинами, женихами і нареченими. Нерідко солдати зверталися з проханням написати лист до медсестри. Іноді ця діяльна участь медсестер і обговорення особистого життя приводила до військово-польового роману. Саме медсестра ставала персонажем еротичних марень чоловіків у військовій формі.

Солдата Першої світової еротичні картинки і плакати зустрічали біля дверей призовного пункту: напівроздягнені пані рекламували американську зброю, пише NEWSru Israel.

Експонати виставки інтимного життя солдатів Першої і Другої світових воєн
Factnews.ru
Експонати виставки інтимного життя солдатів Першої і Другої світових воєн
Проте контроль за сексуальністю в різних її проявах (подружня вірність, гомосексуалізм, проституція) військовослужбовців стає під час війни державною справою. Зокрема, держава ратувала за збереження подружніх відносин і необхідність утихомирення сексуальних поривів в умовах війни. Так, американські власті навіть зробили спробу позбавляти колишніх солдатів пенсії в тому випадку, якщо існували докази їх зради дружині.

Необхідність пропаганди стриманості мала і санітарно-гігієнічні цілі. Так, армійське начальство Франції в роки Першої світової війни прагнуло обмежити контакти солдатів з повіями, щоб не допустити епідемії сифілісу в армії. Після винаходу пеніциліну відносно публічних будинків був введений режим особливого сприяння, що не розповсюджувався на непідконтрольних повій-одиначок.

На виставці представлені німецькі та французькі плакати: "Іди в бордель: не усамітнюйся з вуличною повією!" і "Не базікай на подушці!"

Організатори виставки помістили в експозицію і документальні свідоцтва патріотизму, проявленого в роки Другої світової паризькими повіями. На одному з експонатів - "робочому" блокноті жриці кохання, зокрема, написано: "Вівторок. 14:30. Генерал "фон Трюк", 200 франків. 16:00. Оберштурмбанфюрер, 100 франків. 17:00. Жан (безкоштовно)".

Відображені на виставці і похмурі сторінки історії любові й сексу під час війни. Так, в експозиції демонструються фотографії, на яких відображена примусова стрижка наголо француженок, визнаних "німецькими підстилками".

Прикрасою виставки є відвертий знімок Лі Міллер, моделі, фотографа й військової журналістки, що сфотографувалася в особистій ванні Гітлера.

Виставка проходитиме в паризькому Будинку Інвалідів до 31 грудня 2007 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: