Виставка офортів Пікассо в Києві

У Києві проходить найзначніша та найповніша виставка офортів Пабло Пікассо.

У Києві проходить найзначніша і найповніша збірка офортів геніального Пабло Пікассо - "Сюїта Волара". 

Серію із понад ста графічних робіт художник створив під впливом пристрасного роману, на замовлення відомого французького видавця - одного із найвпливовіших діячів мистецтва початку 20-го століття Амбруаза Волара.

У Національному художньому музеї очікують черги аж до самого Хрещатика. Аби прийняти всіх гостей, тут навіть роботу продовжать до 9-ї години.

Одночасно музей може прийняти до 300 відвідувачів: тоді вони не просто роздивляться, а ще й зможуть замислитися над мистецтвом, власне, зможуть насолодитися ним.

В Україну виставку привезло Посольство Іспанії, підкреслюючи тим саме іспанське походження митця: більшу частину життя художник провів у Франції, тож на французький манір навіть наголос у його прізвищі перемістився на останній склад - ПікассО.

Мистецтвознавці стверджують: Пікассо в чомусь ототожнював себе з міфічним Мінотавром - так він розумів власну творчість і сексуальність: то він лагідний і ніжний, то лютий і безжальний. Міфу про людину-бика присвячено 15 гравюр.

Паралель між маестро та його роботами дослідники віднайшли й у циклі "Художник і його моделі", присвяченому міфу про Пігмаліона - автора, одержимого своєю натурницею. 

Як відомо, у період створення цих офортів, Пікассо був до нестями закоханий у юну Марію-Терезу Вальтер. Її образ чи не на всіх цих роботах. 

В офортах можна роздивитися і Рембрандта, яким захоплювався Пікассо. У Києві виставка затримається аж на півтора місяця.

ВідеоОфорти Пікассо в Києві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: