Виставка про голодомор в Берліні

У Берліні відкрилася виставка про злочини сталінського режиму в Україні в 1932 -1933 роках.

У німецькій столиці в рамках програми "Лекції історії" відкрилася виставка про злочини сталінського режиму в Україні в 1932 -1933 роках. 

Виставка розташована в приміщенні берлінського музею "Стіна". Музей, який розповідає передусім про трагічні факти німецької історії, цього разу надав берлінцям можливість дізнатися про страшну трагедію України - "Голодомор".

Інтерес до виставки високий: з одного боку, в Німеччині не багато знають про цей темний період правління Сталіна і масову загибель людей в Україні; з іншого - організатором виставки виступив міжнародний фонд "Україна 3000", яким керує Катерина Ющенко, дружина українського президента. 

Саме президент Ющенко звернувся два роки тому до світової спільноти з пропозицією визнати "Голодомор" в Україні геноцидом. 

На виставці використали велику кількість матеріалів з Центрального державного архіву, Музею Івана Гончара і державного архіву Служби безпеки України. 

На стендах можна побачити фотографії, листи й інші свідоцтва трагедії. Як зазначають організатори виставки, „за „Голодомором” стояла цілеспрямована, продумана і таємна політика Сталіна”. 

За даними Світового конгресу українців, за два роки від голоду в Україні померло близько семи мільйонів осіб.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: