Виставка в Парижі

Виставка, присвячена жертвам фашистського геноциду євреїв в Україні в 1941-1944 роках, відкривається в Парижі.

Виставка, присвячена жертвам фашистського геноциду євреїв в Україні в 1941-1944 роках, відкривається сьогодні в паризькому музеї пам'яті жертв Голокоста. 

"Ця виставка, що свідчить про геноцид 1,5 мільйонів українських євреїв, знищених в роки війни, зібрала живі свідоцтва трагічних подій тих днів. І вона вперше відкривається в Парижі", - розповів один з її організаторів Патрік Дебуа. 

На експозиції представлені страшні фотографії, що відобразили сотні розстріляних людей, кинутих в ями. Представлені також знайдені на місцях розправ гільзи і фашистська зброя. Крім того, тут кожен може подивитися документальні зйомки, зроблені в 2000-2006 роках, і послухати інтерв'ю з нечисленними свідками подій, що вижили в ті роки. 

"Наша команда з 11 чоловік працювала в Україні з 2000 по 2003 рік. Ми зібрали більше 600 свідоцтв як усних, записаних на відео, так і речових: це і фотографії, і документи, щоденникові записи, зброя, гільзи. І ось зараз музей дав нам згоду на виставку", - сказав Дебуа, додавши, що пошуки все ще продовжуються і вестимуться як мінімум до 2010 року. 

Він повідомив, що французько-українська команда, що складається з істориків, археологів, перекладачів і інших фахівців, досліджувала 27 українських областей впродовж декількох років. При цьому на одну область йшло в цілому п'ять тижнів, уточнив Дебуа. За його словами, в Україні більшість місць, де були спалені або розстріляні фашистами євреї, а потім закопані, ніяк не позначаються. 

На виставці представлені фотографії і відеозаписи з сучасним зображенням цих місць, які в основному вдають із себе зарослі поля, і на них дуже рідко можна побачити пам'ятники жертвам. Як відзначає Дебуа, місцерозташування багатьох поховань вдалося виявити завдяки розповідям місцевих жителів - свідків страшних подій. 

"Нами було знайдено 506 ровів, де були зариті тіла розстріляних євреїв. Головне завдання - позначити місця, де відбулися ці звірства і встановити меморіали, щоб люди пам'ятали і шанували пам'ять жертв", - сказав Дебуа. 

Виставка буде відкрита до 30 листопада в Парижі. У січні, за словами Дебуа, організатори перевезуть її в США. "Можливо, ми привеземо цю виставку і в Україну", - сказав він. Музей пам'яті жертвам Голокоста, де пройде виставка, відкрився в Парижі в січні 2005 року на місці пам'ятника невідомому єврейському мученикові. У музеї зібрані документальні свідоцтва фашистського геноциду євреїв.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: