Володаркою Міжнародного Букера-2009 стала 77-річна письменниця Еліс Мунро

Еліс Мунро з Канади стала лауреатом Міжнародної букеровськой премії-2009.

Відома в основному своїми короткими розповідями 77-річна письменниця Еліс Мунро з Канади отримає грошовий приз у розмірі 95 тисяч доларів. Урочиста церемонія вручення премії, на якій Мунро отримає нагороду, пройде 25 червня в Трітіті-коледж у Дубліні.

Крім Мунро, претендентами на премію були такі відомі письменники, як перуанець Маріо Варгас Льоса, володар двох Букерів Пітер Кері та лауреат Нобелівської премії В. С. Найпол.

Еліс Мунро опублікувала першу збірку розповідей - Танець щасливих тіней (Dance of the Happy Shades) - у 1968 році і отримала за нього престижну канадську премію генерал-губернатора. Згодом вона ще двічі ставала володаркою цієї премії та кілька разів висувалася на Нобелівську премію з літератури.

З-під пера 77-річної Еліс Мунро вийшли збірки розповідей "Життя дівчаток і жінок", "Любов гідної пані" і "Ненависть, дружба, залицяння, любов, шлюб". Її остання збірка розповідей під заголовком "Забагато щастя" вийде у світ восени цього року.

"Еліс Мунро здобула найбільшу популярність як автор коротких розповідей, - заявили члени жюрі. - Але в кожному з її творів стільки глибини, мудрості та точності спостережень, скільки багато письменників вміщають в ціле творче життя. Читати твори Еліс Мунро - означає кожного разу дізнаватися щось таке, про що раніше не доводилося замислюватися".

Міжнародний Букер був заснований в 2005 році і є "родичем" звичайного Букера - премії, яка вважається однією з найпрестижніших літературних нагород у світі. Премія, що вручається раз на два роки, присуджується письменникові, що пише англійською мовою або ж авторові, твори якого широко перекладаються англійською.

Раніше лауреатами цієї премії ставали албанець Ісмаїл Кадаре і Нігерієць Чінуа Ачебе.

Читайте також:

28 травня у Києві стартує Літній сезон культового кіно

Мистецький арсенал збагачують експонатами, відібраними в інших музеїв

Sotheby’s вперше продасть витвори українського сучасного мистецтва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: