Вручено Гонкурівську премію з літератури

Гонкурівську премію за 2007 рік отримав письменник Жіль Леруа за роман "Пісня Алабами".

Головна літературна нагорода Франції, Гонкурівська премія-2007, присуджена письменнику Жілю Леруа за роман "Пісня Алабами".

Про це повідомило журі Гонкурівської премії за підсумками обіду в ресторані "Друан" у Парижі. 

Удостоєний "Гонкура" роман 48-річного французького письменника розповідає про трагічну долю Зельди Фітцжеральд - дружини американського письменника Френсіса Скотта Фітцжеральда. 

Цього року на звання автора кращого роману французькою мовою претендували п'ять письменників - Олів'є Адам, Філіпп Клодель, Мішель Лесбр, Клара Дюпон-Моно та переможець, Жіль Леруа. 

Гонкурівська премія - найпрестижніша літературна премія за роман французькою мовою, проте автор не обов'язково повинен жити у Франції. Премія носить ім'я французьких класиків братів Гонкурі - Едмона Луї Антуана і Жюля Альфреда Юо. Молодший, Едмон, заповідав свій величезний спадок літературній Академії, яка стала називатися Гонкурівською та заснувала щорічну однойменну премію. 

Премія присуджується за підсумками голосування десяти членів академії на спеціальній вечері в паризькому ресторані "Друан". У кожного - один голос, і він може віддати його за одну книгу, і лише президент має два голоси. 

Премія вручається щорічно, починаючи з 1903 року. Розмір нагороди символічний (в даний час він складає всього один євро), зате відкриває перед лауреатом широкий шлях не тільки до популярності й визнання, але і до гарантований високих накладів. 

За статутом Гонкурівської премії, вона може бути присуджена автору тільки один раз у житті. Єдиним виключенням став письменник російського походження Ромен Гарі. Перший раз він став лауреатом в 1956 році, а за 19 років після цього знову був удостоєний премії під псевдонімом Еміль Ажар. Літературна містифікація Гарі була розкрита вже після присудження другої премії.
 
У різний час лауреатами премії ставали Анрі Барбюс, Марсель Пруст, Моріс Дрюон, Сімона де Бовуар та інші відомі письменники.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: