Як поділити манускрипт Моцарта

Німеччина вимагає повернути автограф 27 фортепіанного концерту Моцарта, котрий зберігається у Кракові.

Влада Німеччини вимагає повернення автографа 27 фортепіанного концерту Моцарта, котрий зберігається в краківській Ягеллонській бібліотеці. 

Коштовний манускрипт опинився в Польщі під час Другої світової війни разом з іншими важливими архівними документами, у тому числі рукописами Ґете.

Коли союзники почали бомбити Берлін, німці вивезли приблизно 500 шухляд з документами, зв'язаними з музикою і літературою, до фортеці Ксяз у Судетских горах, а звідти – до бенедектинського монастиря у Кшешове.

Після війни приблизно сто тисяч рукописів залишилися на польській території, одержали статус трофейних або переміщених цінностей і були передані до Ягеллонської бібліотеки.

Деяка кількість особливо цінних документів повернулися до НДР ще в 1970-х з ініціативи комуністичного уряду ПНР, але більшість, як і раніше зберігається в Кракові.

У Польщі їх вважають частковою компенсацією за ті 22 мільйона книг і сотні тисяч творів мистецтва, знищених нацистами в роки Другої світової. У Німеччині рукописи називають "останніми військовополоненими".

Переговори про долю моцартівського автографа та інших документів тривають більше десяти років. Поляки вважають претензії Німеччини "зовсім необґрунтованими".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: