Як видають дорогі репринти

Найзаможніші і найвпливовіші люди України стоять у черзі не тільки за пільгами і привілеями, але і за книжками.

Старовинна книга (Фото: universitates.kharkov.ua)
Дорогі репринтні видання за спеціальною технологією виготовляють у Кагарлику. (Фото: universitates.kharkov.ua)
Найзаможніші і найвпливовіші люди України стоять у черзі не тільки за пільгами і привілеями, але і за книжками.

Йдеться про неабиякі ексклюзивні фоліанти. Три томи про царське полювання коштують 5 тисяч гривень. Це - гордість домашніх бібліотек мисливців-мільйонерів. А книгу про київського митрополита Петра Могилу охоче купують небідні патріоти.

Найдорожчі книжки України створюють за парканом у Кагарлику. Навпроти - вічний Ленін за ґратами, а тут - елітарне виробництво. Працівники, які виготовляють ексклюзивні книжки, на робоче місце дістаються по-європейськи - на велосипедах. У кімнаті завжди лунає вишукана музика. Брати-ювеліри Валкіни заради красивої роботи долають 160 кілометрів. Герб Чернігова брати-ювеліри вже змоделювали. Нині опрацьовують полтавський. На ньому, хоч як це дивно, була... пальма. Ці пані розмальовують старовинні герби міст і гетьманів.

У спеціальному цеху книжки складають і прошивають. До кожного аркуша торкається рука робітниці. Стародруки, перевидані у 21 столітті, зазвичай мають до тисячі сторінок кожний. Нитки ж використовують натуральні - лляні. І навіть кісткою, добре вивареною, користуються. А от процес тиснення механізовано. Є й старенька паперорізна машина. Виготовлена півстоліття тому, нарікань на роботу у працівників немає. Хваляться технікою безпеки.

Найдешевша книжка ручної роботи коштує від семисот гривень. Найдорожче зібрання - чверть мільйона. Вартість фоліантів мало цікавить їх творців. Вони знають, що кагарлицькі книги є в кабінетах і міністрів, і президентів, і олігархів.

ВідеоЯк створюють книжки, які дарують президентам?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: