Японці святкують Геловін

Близько трьох тисяч людей, одягнених в костюми різноманітних персонажів, взяли участь в церемонії святкування Геловіна в Кавасакі.

Близько трьох тисяч людей, одягнених в костюми різноманітних персонажів, взяли участь в церемонії святкування Геловіна в Кавасакі, що на півдні Токіо. 

Геловін, який ще зовсім недавно широко святкувався лише в США і Канаді, тепер набуває великої популярності у всьому світі.

У IX столітті, Папою Григорієм III було перенесено святкування Дня всіх святих з 13 травня на 1 листопада (тоді цей день присвячували тим святим, у яких не було свого свята протягом року).

День напередодні - 31 жовтня - в середньовічній англійській мові отримав назву All Hallows Even, або All Hallows Eve (що означає "вечір всіх святих"). Пізніше його стали називати Halloween.

Поступово в день всіх святих народилася гра "Пригощай або пошкодуєш". Вона полягає в тому, щоб "відкупитися" солодощами від дітей, які наполегливо стукають в двері. У разі відмови вельми велика вірогідність виявити ручки дверей повністю вимазаними сажею.

Геловін
Газета по-киевски
Геловін здобув популярність у всьому світі.
Крім того, з'явилася традиція вирізувати на картоплинах або ріпках страшні пики і поміщати всередину свічки - виходив своєрідний ліхтар.

Вважається, що в сучасному вигляді свято відбулося лише в XIX столітті завдяки європейським емігрантам, що привезли з собою до США звичай веселитися на Геловін і дотримуватися, пов'язаних з цим святом марновірств. Проте на новому місці проживання свято знов зазнало невеликих змін - наприклад, виявилося, що гарбузи набагато зручніші, ніж картоплини.

Першими великими містами, де в 20-х роках XX століття пройшло святкування Геловіна, стали Нью-Йорк і Лос-Анджелес. До початку XX століття у всіх містах США стала розповсюджуватися мода влаштовувати на Геловін акції дрібного вандалізму - бити скло, підпалювати дерева і т.п.

Популярність цього божевілля була настільки велика, що в 20-і роки американським бойскаутам прийшла в голову ідея пропагувати відмову від вандалізму цього дня, не відмовляючись від самого свята; їх гасло свідчило: "Sane Halloween!" (Хай живе здоровий Геловін).

Хуліганство бойскаути замінили маскарадом і жебрацтвом цукерок. З середини цього ж століття Геловін стає ще і вигідним комерційним заходом. Костюми, свічки, прикраси, вітальні листівки і гарбузи користуються величезною популярністю, не дивлячись на те, що свято до цих пір не є офіційним.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: