Євреї готуються до Хануки

Центр Єрусалиму протягом восьми днів єврейського свята Ханука прикрашатиме найвищий у світі світильник з 9 свічок "ханукія". Деталі - на відео (без коментарів. АР).


Ханукія висотою у шестиповерховий будинок встановлена на площі біля будівлі муніципалітету. У вівторок увечері на світильнику запалає перша свічка, даючи старт одному з головних свят іудаїзму.

Традиція пов'язує Хануку, свято вогнів і світла, з подіями більш ніж двотисячолітної давнини, коли євреї здобули перемогу над іноземними завойовниками і зберегли національно-релігійну ідентичність.

У II столітті до н. е. Іудея була під владою Селевкідів - нащадків одного зі сподвижників Олександра Македонського. Цар Антіох IV Епіфан почав політику насильницької еллінізації, насаджуючи культ грецьких богів і змушуючи євреїв відректися від своєї віри.

У відповідь євреї підняли повстання, звільнили Єрусалим і очистили Єрусалимський Храм від загарбників. Увійшовши до Храму, переможці, згідно з переказом, хотіли запалити золотий світильник, проте виявили, що все масло для нього споганене.

"Шукали і знайшли тільки один глечик з маслом, запечатаний печаткою первосвященика, але масла, яке знаходилося в ньому, вистачало тільки на один день. І сталося диво - масло запалили, і його вистачило на вісім днів. Наступного року ці дні були оголошені святами", - сказано з цього приводу у Талмуді.

На згадку про диво в єврейських будинках прийнято запалювати ханукальні свічки, які ставлять на особливий свічник, - "ханукію". У перший день свята запалюють одну свічку, в другій - дві, в третій - три і так далі. На ханукії зазвичай є місце і для дев'ятої, так званої "службової" свічки, від якої запалюють решту свічок.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: