Ґюнтеру Ґрасу 80

16 жовтня відомий німецький письменник, нобелівський лауреат, автор славнозвісного "Бляшаного барабану" Ґюнтер Ґрас відзначає своє 80-річчя.

Ґюнтер Ґрас
Wikipedia
Ґюнтер Ґрас визначав обличчя німецької літератури 20 століття, а тепер і століття 21-го.
16 жовтня відомий німецький письменник, нобелівський лауреат Ґюнтер Ґрас відзначає своє 80-річчя. З ювілеєм видатного діяча культури країни привітали всі провідні політики Німеччини.

На думку президента Німеччини Горста Келера (Horst Koehler), Ґюнтер Ґрас "є найвідомішим письменником Німеччини, що став символом сучасної німецької літератури". Твори Ґраса сприяли створенню нового іміджу й відновленню авторитету літератури Німеччини після падіння "третього рейху" й закінчення Другої світової війни, вважає голова уряду Німеччини. 

Канцлер ФРН Анґела Меркель (Angela Merkel) у своєму привітанні Ґюнтерові Ґрасу наголосила на розмаїтті творчої спадщини "письменника, творця та художника", який проявив себе як соціально активний член німецького суспільства. Голос Ґраса в політичних дискусіях завжди голосно й виразно чути, зауважила Меркель. 

У своїй вітальній телеграмі на адресу письменника голова бундестагу Норберт Ламмерт (Norbert Lammert) визначив літературні твори Ґюнтера Ґраса як "значний внесок до становлення й розвитку демократичної культури" народу, здатного пам'ятати про минуле. "Герої його романів, - наголосив Ламмерт, - є частиною нашого "я". У них живуть досвід і переживання воєнного й повоєнного поколінь".

Бляшаний барабан
За "Бляшаним барабаном" Ґюнтера Ґраса Фолькер Шльондорф зняв свою найвідомішу стрічку.
Ґюнтер Ґрас народився 16 жовтня 1927 року в Данцигу (нині польський Ґданськ). Всесвітньої слави він зажив завдяку своєму першому романові "Бляшаний барабан”, написаному 1959 року (цього року його переклад українською Олекси Логвиненка вийшов у видавництві "Юніверс” - iPlus). Як і два інших романи з так званої "Данцизької трилогії” - "Кіт і миша” (1961) і "Собачі роки” (1963), - "Бляшаний барабан” зображує ранні роки життя автора в німецько-польському порту.

Після написання "Бляшаного барабану” "німецька література ніби наново народилася після десятиріч лінгвістичної та моральної деструкції”, - писала академія Нобелівської премії після вручення цієї нагороди Ґрасові 1999 року.

У творах Ґраса тісно переплетені історія та політика. 2002 вийшла книга "По-краб’ячи” ("Im Krebsgang”), в якій Ґрас порушив старе табу в німецькій літературі, зобразивши страждання німецьких вигнанців після Другої світової війни.

Ґюнтер Ґрас сказав німецькій агенції DPA: "Оскільки протягом останніх років я зазнавав глузувань і недоброзичливості, для мене важливо бачити визнання шістьох десятиліть моєї роботи, не лише в Німеччині, а й за кордоном”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: