Завершився Сорочинський ярмарок

На Полтавщині завершився черговий Сорочинський ярмарок, проведення якого в серпні вже стало традиційним.

Сорочинський ярмарок
УНІАН
Черговий ярмарок у Великих Сорочинцях завершився.
Свої гроші на Сорочинський ярмарок щороку везе до мільйона людей. Мета жителів великих міст - містечко майстрів, яке й до обіду не обійти. Глечики, кошики, вишиванки - етноманія в Україні в розпалі.

Родина Пілюгіних їздить у Сорочинці років з 20. Їхнє місце на торговиці коштує 150 гривень. А домоткана сорочка від решетилівських майстрів - до півтори тисячі, бо це тонка ручна робота. Дешевші вишиванки від гуртових продавців, але й тут усе залежить від якості тканини та техніки вишивання.

Простенький батист, вишивка чорне з червоним, вишита на канві, яка потім витягається. Коштує 180-200 гривень.

Але не всі приїжджають по етно-екзотику. Це - теж Сорочинський ярмарок. Тут свої потреби у речах повсякденного вжитку задовольняють жителі найближчих сіл, бо місто з базарами - далеченько. 

Проголошений президентом три роки тому місцем неформального спілкування, Сорочинський ярмарок цього року потонув у агітації. Політики вирішили заробити додаткових голосів. Агітатори запевняють - ведмідь-зубань біля намету Партії регіонів - частина ярмарку - сфотографуватися з ним коштує 2 гривні - а не іміджева акція.

Тут і там у Сорочинцях відчувається ніби присутність президента. Віктор Ющенко спостерігає з біг-бордів за торговицею день і ніч та несе свої гасла в народ.

Ющенко в Сорочинцях
Сайт президента України
Свято відвідав і президент України.
Провести Сорочинський ярмарок коштує до двох мільйонів гривень. Селу від нього перепадає понад сто тисяч. Зняти кімнату в селі на час ярмарку коштує 40-80 гривень за ніч. Зинаїда Василівна бере на подвір’я машини, там ярмаркарі й ночують. Переконує: з орендарів грошей "три копійки" - за світло заплатити. Та разом із тим ярмарок ледь не позбавив її кози, яку мало не задушив міліцейський пес.

Годі й сподіватися, що хтось на ярмарку відкриє вам всі свої комерційні таємниці, але зиск із торговиці є, інакше б на самому колориті Великі Сорочинці довго не протримались.

ВідеоЗавершився Сорочинський ярмарок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: