Жіноча кар'єра у Ватикані

У Ватикані вперше жінка представить докази святості претендента на канонізацію.

Процес канонізації
Проводиться щось на зразок судового процесу, на якому заслуховують свідчення як прихильників канонізації, так і його супротивників (Фото: poshusa.org)
Вперше в історії у Ватикані в ролі постулатора, своєрідного адвоката, що представляє докази святості того чи іншого кандидата в блаженні або святі, виступить жінка, повідомляє у понеділок агентство Apcom.

Нею стане адвокат Сильвіа-Моніка Корреале (Silvia Monica Correale), яка зараз є комісаром Спеціальної комісії, що займається веденням канонічних процедур розірвання шлюбних уз і входить до складу Конгрегації у справах святих.

Держсекретар Ватикану Тарчизіо Бертоне ще влітку заявив про те, що у Ватикані відбудеться ряд нових призначень, і деякі посади займуть жінки.

Про призначення Корреале на роль постулатора оголосив глава Папської ради справедливості та миру кардинал Рафаеле-Ренато Мартіно.

Корреале представить докази святості в'єтнамського кардинала Франсуа-Ксав'єра Нгуєна Ван Тхуана, який впродовж декількох років очолював Папську раду справедливості та миру і який помер п'ять років тому.

Згідно з практикою Римсько-католицької церкви, процесу канонізації (зарахуванню до лику святих) передує беатифікація – зарахування до лику блаженних. Дотепер докази святості приймалися лише від осіб чоловічої статі.

Процедура беатифікації та канонізації займає тривалий час. Спочатку до Ватикану направляють докладне досьє на кандидата в блаженні або святі, що містить документи та свідоцтва, які підтверджують його благочестиве життя, а головне - хоча б одне диво з його життя, наприклад, несподіване зцілення тяжкохворого або якась інша надприродна подія, чому є живі свідки.

Потім проводиться якась подібність судового процесу, на якому заслуховують свідчення як прихильників канонізації, так і його супротивників, тобто, тих, хто не вірить у дива, створені кандидатом. Колись такого обвинувача спеціально призначали, називаючи "адвокатом диявола".

Якщо процедура завершується на користь кандидата, його досьє поступає на розгляд у Конгрегацію у справах святих, де його вивчає інша комісія, яка повинна визначити, чи не має приписуване кандидату диво наукового або хоча б логічного пояснення.

Якщо комісія не знаходить такого пояснення, Конгрегація підтверджує, що диво дійсно мало місце і зробив його саме кандидат.
Після цього Папа Римський підписує відповідний офіційний акт про проголошення нового блаженного або святого.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: