Знахідка часів Київської Русі в Рівному

У центрі Рівного археологи виявили печі часів Київської Русі та поховання, яке датують XVII сторіччям.

розкопки
Розкопки ведуться поблизу органного залу Рівненської обласної філармонії
Як повідомив заступник директора підприємства ”Охоронно-археологічна служба України-Рівне» Василь Чекурков, під час розкопок поблизу органного залу Рівненської обласної філармонії (колишнього костелу Святого Антонія) археологи виявили 40 людських скелетів, кілька монет, датованих сімнадцятим століттям, та уламки кераміки, виготовлені ще у Бронзовому віці.

На цьому ж місці виявлено і залишки двох печей періоду Київської Русі, які поки що вирішили до кінця не розкопувати через необхідність виявити всі скелети людей.

На думку рівненських фахівців, двісті років тому саме на цьому місці було кладовище, на якому ховали, переважно, євреїв. Нині визначити, хто були ці люди і як вони померли, загалом можливо, але для цього слід провести детальніші експертизи. Археологи запевняють, що поховань тут насправді набагато більше, ніж вони знайшли.

Студенти Рівненського державного гуманітарного університету, які працюють на місці розкопок, розповіли журналістам, що частина знахідок у поганому стані. Деякі навіть вже не можна вважати археологічними пам`ятками.

Загалом, запевнив В.Чекунов, у Рівному є чимало місць, де можна було б розпочати розкопки. Однак усі вони в центрі міста, тому на проведення таких робіт потрібні спеціальні дозволи. У зв’язку з цим фахівці побоюються, що чимало історичних археологічних цінностей можуть залишитись у землі назавжди.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: