Знахідка на розкопках Десятинної церкви

Українські археологи відкопали на розкопках Десятинної церкви цеглини із ймовірно найдавнішим слов'янським написом.

Резонансна знахідка на розкопках Десятинної церкви. Українські археологи відкопали цеглини із ймовірно найдавнішим слов'янським написом. Поки що вчені обережні у своїх висновках, бо шукають нових доказів.

Проте переконані - ця цегла може пролити світло на історію зведення давнього храму. Ножем по мокрій глині перед обпалюванням, - вважають археологи, що саме так зробили написи на старовинній цеглі, з якої будували Десятинну церкву.

Увагу вчених привернули символи зображені на так званій плінфі. Вони можуть виявитися як грецькими так і давньоруськими. Якщо ці дві літери вишкрябані рукою русича - то це найдавніший на сьогодні віднайдений напис кирилицею в Україні, якому може бути більше тисячі років.

Якщо цей напис зробив слов'янин, то це цифра. За словами археологів якби вдалося довести давньоруське походження клейма - це б свідчило на користь освіченості тогочасних київських майстрів. Проте наразі вченим потрібні ще докази - якісь подібні знахідки проте з іншими символами. Якщо ж напис все ж таки грецький - це ймовірно стародавній знак якості.

З'ясування походження напису допоможе археологам відтворити точну картину історії будівництва храму та його перебудов. Адже стане відомо хто з майстрів і коли будував Десятинну церкву та звідки постачали будівельні матеріали.

Це може дещо відкоригувати традиційну легенду про будівництво церкви грецькими зодчими, яких прислали князю Володимиру з Константинополя. Щоправда нові знахідки можна чекати вже тільки у новому році. Нині залишки Десятинної церкви консервують на зиму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: