Знахідка століття у Києві

Цінна археологічна знахідка виявлена в історичному середмісті Києва. Поховання часів Київської Русі попередньо датують 12-м століттям.

старий київ
Київ ХІХ століття. Як виглядала наша столиця в часи Київської Русі, достеменно не відомо
Древній цвинтар - і рештки культової будови – знайшли під фундаментом знесеної бібліотеки. На її місці - вже почали зводити черговий офісний центр.

Археологія і будівництво у Києві постійно б’ються лобами. Чергова новобудова могла вдруге - і навічно поховати древні кістки, якими так дорожать науковці.

За законом, будь-якій забудові має передувати археологічна розвідка. Але столичні будівельники надто поспішають залити дорогезну земельну ділянку бетоном. Цього разу дослідники старовини встигли втрутитися - бо давно передбачали тут цікаві знахідки.

Це така частина міста, яка мала таке сакральне значення - як поховальна зона. І от ця як би зона з’явилася в другій половині 12-го століття. І от ми бачимо сліди цих поховань - сьогодні вже зафіксовано більше десятка.

Які були на вигляд, чим займалися, і навіть на що хворіли ці жителі древнього Києва, з'ясовуватимуть антропологи. За зовнішніми ознаками, кажуть, поховання християнське - із язичницькими елементами. Ось, це - залишки культової споруди  у кутку знайшли рештки жертовної тварини. Щоб з'ясувати більше  ще копати і копати. Дощі дуже заважають. Та й будівельники - не в поміч.

Будівельники про таке сусідство дізналися з газет. Старовинні кістки їх не надто бентежать.        

Якщо небесна канцелярія змилостивиться, чи то пак - археологи знайдуть гроші на тент - сакральний квартал давнього Києва можна буде побачити у всій красі вже за три місяці. Але, кажуть археологи, зробити з нього пам'ятку - коли поруч росте офісний центр - уже не вийде.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: