Знайдено невідомий твір Станіслава Лема

Неопублікований рукопис Станіслава Лема, присвячена Йосипу Сталіну, знайдений в архівах польського письменника.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Опера "Схиляння" (польською "Korzenie", що можна перевести і як "упокорювання, приниження") була написана близько 50 років тому, в кінці 40-х років минулого століття. Сенсаційна знахідка опинилася в старій сірій теці з написом "Закінчений кримінал".

Сам Станіслав Лем довгі роки не міг знайти рукопис, який є насмішкою над Сталіним. Серед героїв опери - товариш Сталін, співробітник НКВД, хоробрий радянський шпигун, ідейна комуністка і геніальний учений. Автор пише про світле майбутнє комунізму і генія Сталіна.

"Вперше я почула цей твір, напевно, в 1949 році. Сташек (Станіслав) сам грав, уживався в героїв, але найкращим був у жіночій ролі", - розповіла журналістам дружина покійного письменника Барбара Лем.

Письменник-фантаст, розуміючи, що за таку сатиру можна було не тільки сісти у в'язницю, а й поплатитися життям, вирішив заховати рукопис. Лем зробив це так добре, що до кінця життя сам не зміг знайти цей твір.

За життя Станіслав Лем розказував, що "перевернув з дружиною весь будинок (у пошуках рукопису). І мені все здається, що він десь випливе".

Секретар письменника Войчех Земек згадує, що Лем постійно питав, чи не знайдений випадково рукопис. "Я відповідав, що ні. Хоча теку, в якій вона була захована, кілька разів тримав в руках", - розповів Земек.

"Я завжди знав, що кожен твір Лема має подвійне дно. Навіть "Закінчений кримінал" приховував оперу про Сталіна", - сказав секретар письменника.

Всесвітньо відомий письменник Станіслав Лем (Stanislaw Lem) помер в Кракові 27 березня 2006 року на 85-у році життя в клініці кардіохірургії Ягеллонського університету.

Станіслав Лем - автор численних науково-фантастичних книг, зокрема "Соляріс", "Людина з Марсу", "Повісті про пілота Пірксе".

Книги Станіслава Лема були перекладені 41 мовою світу. Загальний тираж їх перевищив 27 мільйонів екземплярів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: