Знаменита німецька бібліотека знову відкрита

У Веймарі (Східна Німеччина) відкрилася бібліотека герцогині Анни Амалії, відоміша як бібліотека Гете, відновлена після пожежі 2004 року.

У середу, 24 жовтня, у східнонімецькому місті Веймар відкрилася бібліотека герцогині Анни Амалії, відоміша як бібліотека Гете, відновлена після пожежі 2004 року.

Роботи з реставрації та модернізації обійшлися в 12,8 мільйонів євро.

Бібліотеку, що містить славетний зал у стилі рококо, було засновано 1562 року. У 2004 році книгосховище серйозно постраждало в результаті пожежі. Тоді на гасінні вогненної стихії було задіяно 200 пожежників, але все одно постраждало близько 50 тисяч безцінних томів, із яких вдалося відновити лише 16 тисяч екземплярів. Лише 28 тис. книг залишилися неушкодженими. Реставрація книг обійшлася в 95,4 мільйони доларів.

Пожежа в будівлі палацу XVI сторіччя, збудованого в стилі рококо, виникла на верхньому поверсі і в горищному приміщенні.

Урочистим відкриттям бібліотеки керував президент Федеральної республіки Німеччина Горст Келлер.

Головною умовою реставраційних робіт стало прагнення відновити будівлю в тому вигляді, в якому його бачив знаменитий німецький письменник XIX сторіччя Іоганн Вольфганг фон Гете. Автор знаменитої трагедії "Фауст" провів у будівлі палацу значну частину свого життя.

За словами директора бібліотеки Міхеля Кнохе, оновлена будівля відповідає своєму вигляду 1832 року, коли помер Гете. Він додав, що сучасна апаратура, зокрема спрінклерна система автоматичного пожежогасіння, надійно прихована за декором стилю рококо.

Бібліотека Гете зарахована ЮНЕСКО до всесвітньої культурної спадщини в 1998 році як частина "класичного Веймару".

Президент Німеччини Горст Келлер у своїй промові говорив про "день радості для культурної нації Німеччини", незважаючи на непоправні втрати. Прем’єр-міністр Тюрінгії Дитер Альтгаус подякував 22 тисячам добродіїв з усього світу, які на додаток до бюджетних коштів перерахували на реставрацію близько 21 млн. євро.

Горст Келлер сказав, що відкриття відновленої бібліотеки – це лише перший етап. Надалі потрібно відновити книжковий фонд, пояснив він 1200 гостям.

Ті книги, що їх значно пошкодила пожежа, мають повернутися до книгозбірні до 2015 року. Щоби замінити втрачені книжки та відновити пошкоджені, потрібно близько 50 млн. євро, сказав директор бібліотеки Міхаель Кнохе в інтерв’ю радіостанції "rbb-Inforadio". Міністр культури Бернд Нойман повідомив, що з державних коштів на ці потреби перераховано 8,5 млн. євро. Також буде залучено кошти веймарського фонду класики.

Президент Німеччини закликав до інвестування в бібліотечну справу. У багатьох бібліотеках бракує сучасного протипожежного обладнання, наголосив він. На його думку, в кількох федеральних землях бібліотечна справа просто померла. Лише 15% шкіл мають власні бібліотеки, університетським бібліотекам бракує коштів на нові видання. Келер наголосив на потребі скоригувати державну політику в цій галузі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: