Зникли карти Птоломея, надруковані в 15 ст.

Учора в Національній бібліотеці в Мадриді виявили зникнення двох ілюстрацій із "Географії" Птоломея, виданої наприкінці 15 століття.

Національна бібліотека Іспанії, Мадрид (Фото: flickr.com)
Національна бібліотека Іспанії, Мадрид (Фото: flickr.com)
Цивільна гвардія (жандармерія) розшукує зниклі напередодні з Національної бібліотеки в Мадриді дві ілюстровані карти світу з "Географії" Птоломея, виданої наприкінці 15 століття, заявив у суботу представник жандармського корпусу.

„Пошуками зниклих гравюр займається група з боротьби з розкраданням національного надбання Цивільної гвардії, яка вже оглянула місце події і почала пошукові заходи," - відзначив представник жандармерії.

За його словами, "співробітники бібліотеки виявили пропажу лише минулої п'ятниці: фоліанти, з яких були вилучені карти, зберігаються в залі Сервантеса, куди допускаються лише науковці за спеціальними перепустками".

„Поки що нам не ясно, як викрадачу вдалося обдурити пильність доглядачів бібліотеки, що використовують з 90-их років складну охоронну систему, яка не дозволяє брати старовинні книги без відповідного дозволу," - сказав співрозмовник РІА Новости.

Карта-схема світу з "Географії" Птоломея, виданої в 1540р. (Фото: europa-asia.ural.org)
Карта-схема світу з "Географії" Птоломея, виданої в 1540р. (Фото: europa-asia.ural.org)
Клавдій Птоломей - знаменитий олександрійський астроном, математик і географ II століття н.е., одна з найбільших фігур в історії науки епохи пізнього еллінізму. У бібліотеках світу зберігається лише 120 екземплярів його "Географії", виданої в 1482 році.

Національна бібліотека Іспанії була заснована в 1712 році. У її фондах зберігається 17 мільйонів різних книг і документів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: