Куріння "СТОП"

Днями виповнюється два роки закону "Про заходи для попередження і зменшення споживання тютюнових виробів"

Куріння "СТОП"
ТСН
Днями виповнюється два роки закону "Про заходи для попередження і зменшення споживання тютюнових виробів"
Закон забороняє куріння у підземних переходах, на стадіонах та зупинках. Втім, він не завджи виконується.

У підземному переході під столичним Майданом Незалежності - дим стовпом: неформально спілкуватися чи слухати вуличних музикантів більшість вважає за краще з цигаркою. Попри те, що вже два роки, як спеціальний закон забороняє куріння у громадських місцях. На зауваження міліціонера - чимало готові відкупитися. Офіційно штраф від 17 до 51 гривні. Якщо порушника затримали вдруге – 119 гривень.

Те, що у більшості громадських місць немає попередження про заборону паління та радіус її дії - одне із свідчень формального підходу місцевих адміністрацій до виконання закону, каже співробітник служби здоров’я Отто Стойка. Він пригадує, що навіть автори законопроекту просили у нього антитютюнові плакати аби повісити у місцях несанкціонованого куріння у Верховній раді. Каже, завдяки подібному закону, у Канаді курців стало вп’ятеро менше.

Про важливість закону, що має відучити українців палити у громадських місцях, свідчить статистика, каже лікар. Дедалі частіше активними курцями стають діти вже від 12 років. 

Загалом, від нікотину залежні Більше половини українців.

ВідеоПроблема куріння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: