Батькам загиблих на Донбасі воїнів вручили нагороди

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Церемонії провели в КМДА.

Міністерство оборони вшановувало родини воїнів, які поклали своє життя у війні на Сході країни. Церемонію провели у колонному залі Київської адміністрації, йдеться у ТСН.19:30.

Нагороди батькам загиблих вручали у колонній залі КМДА. Вони міцно тримають у руках портрети своїх дітей. Один за одним батьки вони виходили за нагородами. Нагородження переривають піснями. Коли лунає пісня про мамину вишню в саду, то стримати сліз не може ніхто.

ВідеоПо Хрещатику матері та вдови загиблих разом з військовими пройшлися ходою пам'яті

І вже традиційна хода пам'яті загиблих на російсько-українській війни зібрав окрім родичів сотні військових та просто киян. Люди несли квіти та портрети героїв. Колону супроводжувала поліція.  

По Хрещатику матері та вдови загиблих разом з військовими пройшлися ходою пам'яті

Плаче, як починає говорити про єдиного сина, пані Надія. Денис Попович з села Баришівка Київської області був одним з кіборгів. Загинув 22 січня 2015 року на позиції Зеніт поблизу Донецького аеропорту. Тоді на них рушили російські танки під українськими прапорами. Денис, прикриваючи побратимів, протистояв їм з гранатометом.

Розповідає, що сина розстріляли в обличчя. Його привезли хоронити в закритій труні. "Можна ж по руках по ногах. Вони йшли вбивати - їм нема прощення", - каже жінка.

Пані  Вікторія з Черкас опирається на балюстраду, бо погано себе почуває. Від загибелі її сина минуло 7 місяців, але жінка каже, що тільки зараз починає усвідомлювати втрату. Її Антон не чекав на призов, пішов у військомат сам. Після строкової служби підписав ще й контракт. Цього серпня мав вертатись додому, але загинув від кулі снайпера у Кримському. Йому було 28 років.

"Найперше для нього був захист батьківщини. Казав, а як я можу ходити по вулицях, коли там хлопці гинуть", - згадує жінка.

Вони засмучені, втомлені, але втішені бути усі разом. Квіти батькам героїв вручають і майбутні військові - богунівці. Потім батьки рушили і до стіни пам'яті із фотографіями родичів біля Михайлівського собору. Почесну варту вишиковують і поруч зі стіною пам'яті. Там за загиблими панахиду править митрополит  Епіфаній. "Ми всі разом український народ будемо відстоювати свою незалежність і територіальну цілісність – бо  це вони віддали життя", - каже він.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції