Через серпанок у київському повітрі підскочив рівень небезпечного токсину

У середу ситуація з метеорологічним явищем погіршилася.

Київ та область вже третій день тримає у своїх обіймах метеорогічний серпанок. Смог, який погіршує видимість, проявляється вночі та тримається у ранкові години.

Вперше імла з'явилася дві дні тому. Тоді головний санітарний лікар Олег Рубан пояснив причини її утворення та запевнив, що вона не є небезпечною.

Однак, у середу, 27 липня, у повітрі було зафіксовано перевищення норми шкідливих речовин у 1,5-2,5 разe. Про це ТСН.ua повідомила Маріанна Потебенько, заступник директора Київського міського лабораторного центру МОЗ України. Їхні спеціалісти вже третій день проводять такий моніторинг.

За її словами, проби повітря були взяті у кількох районах Києва: у Шевченківському, Оболонському, Подільському, Дніпровському та Дарницькому. Таким чином, було охоплено і Правий, і Лівий берег столиці. 

"Сьогодні зранку перевищення виявили за такими речовинами як азоту діоксид, сірчистий ангідрид і формальдегід. Перевищення незначні, але тим не менше вони є і складають від 1,5 до 2,5 разу. Показники різняться залежно від району", - повідомила Потебенько.

Відбір проб відбувався у період часу між 8:30 та 10:30.  У ці ранкові години видимість була погіршена через смог, але він не мав запаху.

Водночас Потебенько додала, що зафіксовані перевищення невеликі, тож маски одягати необов'язково. "Ці показники - це продукти горіння. Але оскільки на вулиці висока температура і є ці, бодай і незначні, перевищення, однозначно треба обмежити перебування на вулиці", - порадила фахівець.

Нагадаємо, що лікар розповіла, як рятуватися від метеорологічного серпанку алергікам та людям, які багато працюють на відкритому повітрі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: