Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через суд і прокуратуру: постраждалій у ДТП журналістці довелося змушувати поліцію розпочинати слідство

Адвокат каже, що така ситуація не унікальна.

Журналістка Маріам Оганнисян узяла участь у флешмобі "На велосипеді на роботу", однак потрапила в ДТП. Це сталося ще навесні, однак справу до Єдиного Реєстру Досудових Розслідувань внесли тільки зараз, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Катаюсь часто – люблю їздити лісами. Та на роботу на двоколісному я ще не їздила. Чесно кажучи – лячно. Адже водії з такими, як ми, поводять себе не дуже коректно", - розповіла постраждала. За кілька кварталів від офісу її збив автомобіль доставки піци – водій авто не пропустив велосипед, хоч двоколісний рухався по головній, а машина виїжджала з другорядної дороги.

ВідеоПоліції знадобилося два місяці, аби почати слідство щодо аварії за участі журналістки ТСН

Після того, як ще навесні Маріам Оганнисян, яка їхала на велосипеді, збило авто - до Єдиного Реєстру Досудових Розслідувань цю справу внесли лише зараз. В поліції кажуть – винні лікарі. Ті нібито не подали вчасно потрібні документи. Чому справа затягується та наскільки безпечно у Києві велосипедистам - у сюжеті ТСН.

Поліції знадобилося два місяці, аби почати слідство щодо аварії за участі журналістки ТСН

Тиждень Маріам провела в лікарні, ще два – вдома на лікарняному. Зараз вона згадує, що почула від водія в перші хвилини після зіткнення. "Чи будемо викликати поліцію? Чи потрібна допомога – я не почула. Потім він почав шукати в телефоні, кудись відзвонювати, щоб піцу забрали", - розповіла вона.

Ця аварія сталася на початку квітня, а до кінця липня інформацію навіть не вносили до єдиного реєстру, хоча мали це зробити протягом доби. "Маріам отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості. У неї зламана щелепа. Ми зараз подаємо скаргу на бездіяльність поліції", - заявив адвокат потерпілої Лаврентій Царук. Він переконує, що такі випадки не поодинокі, тому й подав клопотання до суду. Провадження відкрила прокуратура – там моніторили журнал подій та виявили недогляд колег. "Виявлено, що підстав було достатньо. Відтак орган Національної поліції мав розпочати це кримінальне провадження ще у квітні. Вже за результатами судово-медичної мало бути прийнято якесь рішення стосовно водія", - пояснила прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець.

Фотогалерея "Упалий" мер. Кличко звалився з велосипеда (3 фото)

У поліції виправдовуються, що не отримали вчасно необхідні документи від швидкої. "Необхідно лікарям швидкої допомоги надавати правильну інформацію до райвідділів. Це відбувається майже щотижня, коли в матеріалах вказуються неправильні ушкодження потерпілих", - розповів керівник відділення розслідування злочинів у сфері транспорту Подільського управління поліції Києва Станіслав Патлань. А в піцерії кажуть, що 21-річний Семен, котрий був за кермом, з 1 серпня там уже не працює, коментувати ж аварію у закладі не хочуть і чекають на висновки правоохоронців.

Торік в Україні 85 велосипедистів потрапили в ДТП. "Взаємоповага має бути на дорозі обов’язково. Є там 10% водіїв, які не досить поступливі на дорозі. І наприклад, які просто не розуміють, як може поводитись велосипед на дорозі", - каже куратор велошколи асоціації велосипедистів Києва Ганна Храбан. Що ж до аварії за участю журналістки, попереду слідчі експерименти та автотехнічна експертиза. Якщо водія визнають винним, на нього чекатиме штраф або до трьох років обмеження волі.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Вибір редакції