Чорна п'ятниця у ТРЦ "Гулівер": СБУ проводить обшуки у будівлі в центрі Києва

Силовики проводять слідчі дії у рамках розслідування розкрадання у банку "Михайлівський".

У п'ятницю, 25 листопада, вранці у центрі Києва СБУ та Генпрокуратура заблокували входи і виходи з бізнес-центру "Гулівер".

Про це із посиланням на очевидців пише "Українська правда".

Як зазначається, близько 9 години біля будівлі з'явилися люди в чорному з автоматами, які контролювали вхід і вихід співробітників центру.

За словами керівника зі зв'язків з громадськістю ТРЦ "Гулівер" Тетяни Атаджанової, станом на 9:50 проводяться обшуки в одного з орендаторів на верхніх поверхах офісної будівлі комплексу.

Своєю чергою, речник Нацполіції Ярослав Тракало запевнив, що слідчі дії проводять за ухвалою Шевченківського райсуду. "На місце був викликаний патруль, показали документ, на підставі якого ці слідчі дії проводяться. Після цього патруль поїхав", - розповів він.

Нагадаємо, раніше генпрокурор України Юрій Луценко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що на ТРЦ накладено арешт у рамках розслідування розкрадання у банку "Михайлівський". За його словами, слідство встановило, що власником банку є ТОВ "Екосіпан", 92,5% якого є власністю Віктора Поліщука.

Після цього у заарештованому ТРЦ "Гулівер" відхрестилися від причетності до власника банку "Михайлівський". У компанії назвали арешт незаконним і пригрозили судом.

Зазначимо, Поліщук є найбільшим власником мережі електронних гіпермаркетів "Ельдорадо", страхової компанії "Форте", ЖК "Зелений квартал" та "Лісовий квартал", а також заборгував українським банкам 23 млрд грн. Серед цих запозичень – кредити на 1,3 млрд грн, видані своїм же банком "Михайлівський". Більшість банківських кредитів він не повертає вже понад два роки. Вчасно обслуговується лише 0,1% (без нарахованих, але не сплачених доходів більше 3 місяців).

Голова правління банку "Михайлівський" був заарештований у серпні у справі щодо розкрадання 2,3 мільярда гривень банку. В СБУ зазначили, що підозрюваний очолював комерційну структуру, створену топ-менеджментом банку для залучення грошей фізичних осіб під "привабливі" умови. Отримані гроші зловмисники спрямували на кредитування власних бізнес-проектів. Рахунки фізосіб були відкриті у банку "Михайлівський". Тож після його ліквідації фінансові втрати вкладників повинен компенсувати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розширив список вкладників "Михайлівського", яким передбачені компенсації за "згорілі" вклади, на 10626 осіб. Додаткова сума на виплати збільшилася на майже 100 млн грн – до 1 млрд 327 млн грн. Повернення грошей вкладникам відновили 4 листопада. Попередній реєстр вкладників налічував 46622 особи. Із них компенсації отримали 19,7 тисячі осіб на загальну суму 1,19 млрд грн (97% від суми загального реєстру).

Наступна публікація